Co nevynechat na jihovýchodní části Norska


Chystáte se v blízké době vydat do Norska a nevíte kam se podívat? V tomto článku se dozvíte, co zaručeně nevynechat v jihovýchodní části státu. Tak jdeme na tipy!

Fjøløy Lighthouse

Půlhodinu od Stavangeru se nachází krásný majáček. Má jedinečnou atmosféru a doporučím se tam vydat zejména proto, že tam pravděpodobně krom nějakých kempujících lidí nenarazíte na nikoho jiného.

Lindesnes Fyr Norsko

Můžete se přecházet po pobřeží a obdivovat krásy okolí. Kdyby vám to nestačilo, je tam možnost vybrat se i na kopeček Fjøløy fort, kde budete mít k dispozici ještě krásnější výhled na oceán.

Město Stavanger

Je čtvrtým největším městem v Norsku a je situován na západním pobřeží. Při objevování města nesmíte vynechat čtvrť Gamle a uličku plnou barevných domečků zvanou Fargegaten.

Stavanger město Norsko

V rámci procházením městem je určitě neminete. Za zmínku stojí i muzeum ropy, v jehož okolí najdete mnoho zajímavých ropných prvků uspořádaných do moderního umění.

Preikestolen

Jednou z nejnavštěvovanějších tras je právě Preikestolen. Nachází se necelou hodinu cesty autem, pokud tedy pojedete nejdelším podvodním tunelem na světě, a ne loďkou.

Výstup na Preikestolen zvládne každý, trvá zhruba 2 hodiny.

Preikostolen Norsko

Na vrcholu vás čeká nádherný pohled na fjord i malebnou přírodu. Když chcete z toho mít ještě lepší zážitek, doporučuji se na výstup vydat zavčasu, aby jste se vyhnuli davům lidí.

Lindesnes Fyr

Nejjižnější cíp Norska je nazývaný i Lindesnes Fyr. Dostanete se tam klikatou cestou autem, a i když se vám bude zdát nekonečná, bude vás čekat jedna velká nádhera – maják spolu s krásným pobřežím a vlnami  bijícími o kameny.

Fjoloj maják Norsko

Okolí je upravené a do majáku, či okolních domů se můžete podívat, protože šikovní Norové z tohoto místa udělali muzeum. Dozvíte se v něm mnoho zajímavých informací – například, že maják je jedním z těch nejstarších v celé krajině.

Ubytování v Norsku

Související články:

Napsat komentář