Co si nesmíte nechat ujít při návštěvě Vietnamu?


Vietnam je místo, které navštěvuje stále více turistů. Svým návštěvníkům má rozhodně co nabídnout. Kromě fantastické kuchyně, kterou stojí za to ochutnat, jsou to nádherná pohoří, úchvatné vodopády nebo zajímavé památky a stavby. Na své si přijdou i milovníci moře a odpočinku na pláži.

Pokud patříte mezi ty, kdo chtějí poznat zajímavá místa této nádherné země, podívejte se na některé tipy.

Nejvyšší hora Fan Si Pan

Její nadmořská výška je 3 143 metrů a je to nejen nejvyšší hora Vietnamu, ale zároveň také celé Indočíny. Někdy se můžete v souvislostí s ní setkat také s pojmem střecha Indočíny.

Pokud se rozhodnete na horu vystoupat, musíte se vydat do severozápadní části Vietnamu, do pohoří Hoang Lien Son, které se rozkládá v provincii Lao Cai. Ideálním časem je období mezi měsíci září až duben, dobré počasí slibují především měsíce leden až duben. Chcete-li si opravdu vychutnat nádherný pohled, vypravte se v tato místa v únoru. To zde totiž začíná kvést exotická květena.

Možnosti výstupu

Jestliže máte dostatek času, využijte nabídku některé z cestovních kanceláří, které zajišťují výstupy s průvodcem. Jejich délka je v rozmezí jednoho až čtyř dnů. Ideální volbou jsou pak dva až tři dny. Cestou budete procházet jak deštným pralesem, tak i bambusovými porosty. Nocování je zajištěno v několika menších kempech, které se nacházejí podél cesty.

Nepatříte -li mezi milovníky vysokohorské turistiky, můžete využít lanovku, která byla na horu vybudována v roce 2016. Její délka je asi 6 300 metrů, díky čemuž je zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Cesta trvá asi 20 minut. Lanovka vás však nedopraví až na samotný vrchol. Na poslední úsek vedou schody.

Most Golden Bridge

Tato nádherná stavba, která sahá téměř až do oblak, nabízí procházku s pohledem do okouzlující horské scenérie. Je umístěna v samém srdci Vietnamu a vypravit se za ní musíte na kopec Ba Na nacházející se nedaleko města Da Nang. Délka mostu je 150 metrů. Podpírají jej dvě obrovské ruce, díky nimž se tyčí do výšky 1 400 metrů nad mořem. Most propojuje stanici kabinové lanovky, jejíž délka je úctyhodných 5 770 metrů, s nádhernými zahradami.

Město Hoi An

Toto historické městečko nacházející se ve střední části Vietnamu, v provincii Quang Nam, bývalo v minulosti jedním z hlavních obchodních přístavů. Díky nádherným stavbám je zařazeno na seznam památek kulturního dědictví UNESCO. Kromě toho zde můžete zavítat do některé z proslulých krejčovských dílen a můžete si zde nechat ušít oblek přímo na míru. Za návštěvu rozhodně stojí i večerní město, které své návštěvníky láká na nádherné večerní osvětlení.

Fotogalerie