Co vše sbalit do Chorvatska na dovolenou


Jedete opět letos k moři do Chorvatska? Nezáleží na tom, zda autem, autobusem nebo vlakem, věci, které budete potřebovat, by měl mít každý cestovatel.

S touto výbavou jezdili mnozí Češi dříve a někdo bohužel i ve 21. století.

Co je potřeba do Chorvatska. Sbaleno muselo být následující:

  • české pivo
  • paštiky
  • konzervy, kterým teplo nevadí, takže třeba ideálně rybičky
  • těstoviny (aby si v kempu mohl uvařit)
  • česká klasika řízky a chleba
  • zavařené maso ve sklenicích (lečo eventuelně)
  • rychlovarnou konvici (na českýho turka samozřejmě)
  • nafukovací matrace (využití jak na moře tak i na spaní)
  • slunečníky

Další věci mě již nenapadají, protože při představě, že toto s sebou vezu i v tomto roce, se mi dělá opravdu špatně.

Dnes už je situace trošku lepší, přestože ceny jsou v Chorvatsku vyšší než byly v minulosti, mnoho lidí na dovolené na cenu nekouká a prostě si těch pár dní volna užije se vším všudy. I když není problém sehnat ubytování přímo na místě, radši si pobyt zarezervuji dopředu a pak už člověk jede k cíli tak nějak víc v pohodě.

Paštiky - Co vše sbalit na dovolenou do Chorvatska

Hlavně nezapomeňte nabíječku na mobil

Do seznamu výše bych v dnešní době přidal i nabíječky na mobil či tablet, tzv. powerbanky. Kdo neví jak vypadají, obrázek níže napoví.

Je to v podstatě záložní baterie, která dodá energii hlavně vašemu mobilu, když mu dojde „šťáva“. Pokud jich potřebujete koupit větší množství, například pro rodinu či přátele, podívejte se na srovnávač cen Heureka.cz kde je opravdu velký výběr.

powerbanka

K moři toho není potřeba mnoho, ale pokud jedete do Chorvatska „nahoru“, potkat Vás může i během pobytu o letních prázdninách nějaký deštík a ne příliš letní teploty, kolegyně z práce byla nedávno na ostrově Krk, v červnu, a pršelo jim tam celý týden a teplota byla 15C, takže takto si dovolenou u moře nepředstavuju.

Proto radši jeďte více „dolů“ mezi Split a Dubrovník a tam už bude určitě více slunečno.

Kdo jede autem, může si vzít vše, co auto uveze, kdo autobusem nebo letecky (takových lidí ale moc neznám, letadlem se létá v létě spíš do Řecka, Turecka, Tuniska nebo Španělska), tak tomu budou stačit jen plavky, ručník, drogerie do koupelny (šampón, sprch. gel atd..), pár triček a kraťasů, něco do uší – mobil/mp3, něco na čtení – kniha / e-čtečka, cestovní doklady, peníze a platební karta. Pokud něco doma zapomenete, koupit to za pár euro na místě nebude problém.

Šťastnou cestu – Sretan put!

Odkazy:

| Rubriky Chorvatsko