Cork – druhé největší irské město

Po dlouhé době, kdy jsem necestovala, jsem dostala výbornou příležitost zase poznat nějakou krajinu. Ve škole se vybíralo asi 15 studentů, kteří mohli studovat angličtinu v Irsku, respektive ve městě Cork – druhém největší město Irska.


Téměř jsem neváhala s podáním přihlášky do výběru o jedno místo a v momentě, kdy mi bylo oznámeno, že jsem byla vybrána, jsem nemohla uvěřit, že se mi to povedlo.

Cesta byla zabezpečena školou, proto jsem se plně mohla soustředit na balení a přípravy. Plánovala jsem, kam budu chodit na výlety, jaká zajímavá místa chci navštívit. Přišel den D a já se ocitla v Dublinu na letišti. Byl už večer, proto cestování autobusem z města do města jsem si moc neužila. Nicméně jsem nezoufala, neboť jsem věděla, že mě stále čeká měsíc úžasného kraje. Kromě cestování mimo Cork jsem také věnovala spoustu času prohlídce města a blízkého okolí. Každý volný den, kdy nepršelo nebo nebyla zima, jsem si užívala tamější kulturu.

Město Cork

Cork jako druhé největší město jsem si představovala jako naše velká města, ale opak byl pravdou. Ano, bylo tam centrum města, jezdily autobusy a středem města vedla hlavní promenáda. Cork je město plné historie, milých a ochotných lidí, kteří neváhají užívat si den každou chvílí. Usmívají se, neřeší čas a nikam nespěchají. Ani například dvacetiminutové zpoždění autobusu není pro ně důvod k nadávkám nebo protivné náladě.

Ubytování rezervujte na Booking.com

Půvabné město, působící na všechny lidské smysly, ovlivňuje lidský přístup i ve špatném počasí a občas i rádi dobrovolně zmoknete, abyste si užili běžný život bez turistů. Typické stavby a barvy zpestřují historicky působící město a dodávají mu elán.

Procestovat lze mnohá místa, vybírat je opravdu z čeho. Nabízí krásné parky, hrady nebo katedrály. Co mě ale doslova uchvátilo jako studentku, byla místní univerzita. Ani ne tak, že to byla univerzita, ale to její prostředí okolo. Něco neuvěřitelného! Chvíli jsem si připadala jako v Bradavicích u Harryho Pottera. .)

TIP: V Irsku nezapomeňte navštívit také Moherské útesy a třetí největší město Limerick.

A jestli bych Vám mohla Cork doporučit? Samozřejmě. Je to tak nádherné město, plné překvapení a života, který si tady v Česku neumíme ani představit.

booking

A pro dokonalý zážitek nezapomeňte procestovat i blízké okolí.

Fotogalerie

Napsat komentář