Cosmos Discovery – výstava v Praze Holešovicích


Při cestě do Prahy jsme našim ratolestem naplánovali menší překvapení. Vydali jsme se na Holešovické výstaviště, na Cosmos Discovery – World exhibition.

Byl všední den a u nás na severu Jarní prázdniny – takže jsme (a jak se ukázalo, správně) předpokládali nízkou návštěvnost.

Parkování a vstupné

Výstava se nachází v pavilonu „E“ (Křižíkovy pavilony) a je tedy asi nejvýhodnější zaparkovat na parkovišti u plavecké haly. Já parkoval u „zimáku“ Sparty a tam je každá započatá (1 až 5) hodina 40,- Kč. Vstupenky lze zakoupit předem přes portál Ticketstream, nebo přímo na místě.

Recenze výstavy Cosmos Discovery v Praze

Výstava opravdu efektním způsobem představuje retrospektivní průřez historickými milníky kosmonautiky (chválím, že ne jen americké, ale i té sovětské a dalších).

Cosmos Discovery výstava Praha Holešovice

Cosmos Discovery výstava Praha

U většiny exponátů se jedná o unikátní originální díly lodí, raketoplánů, ale i skafandry a vybavení. Nechybí ani velice působivá expozice lunárních vozítek a to včetně Lunar Rover.

Cosmos Discovery výstava Praha 2

Projdete se po palubě kokpitu raketoplánu Columbia. Můžete usednou do řídícího střediska a prožít odpočet startu i průběh přistání raketoplánu (to vše ve skutečné velikosti a působivé aranži).

Na palubě makety 1×1 orbitální stanice Mir, se vám pravděpodobně opravdu zatočí hlava.

Ne snad proto, že na „stropě“ visí rotoped a ani u ostatního vybavení si nejste jisti kde je nahoře a kde dole, ale autoři výstavy si vyhráli s iluzí a vaše smysly zmatou pouhou nakloněnou perspektivou a váš mozek skrze oči a rovnovážný systém tak bude dostávat rozdílné podněty :)

Na závěr jsou prezentovány i nejnovější projekty NASA a SpaceX.

Cosmos Discovery výstava Praha 3

Nechybí ani VR, 3D, Giro a nezbytný merge.

Doprava autem a parkování

Pokud objedete výstaviště ze strany Tipsport arény ulicí Za Elektrárnou, přijedete až na začátek Stromovky a tam je Plavecká hala Výstaviště Praha a.s.

Z vlakového, autobusového nádraží a metra Holešovice je výstaviště necelý 1 km a tedy 15 minut chůze.

Web: www.cosmosdiscovery.cz

Kam dál v Holešovicích:

Související:

Napsat komentář