Crikvenica – turistické letovisko na pobřeží Kvarnerského zálivu


Crikvenica je jedno z nejznámějších turistických letovisek v Chorvatsku, město na pobřeží Kvarnerského zálivu. Místo s bohatou lázeňskou tradicí, množství pamětihodností, jezer, dobrého jídla a s populací čítající asi 11 000 obyvatel, navíc se svou nádhernou oblázkovou pláží Gradská plaža zaujme každého.

Crikvenica Chorvatsko recenze

Kdo by také odolal výborné chorvatské kuchyni v kombinaci s ideálním slunečným počasím v zálivu. Zde vám předkládáme malou ukázku z toho, co to znamená jet na dovolenou do Crikvenice.

Crikvenica a její okolí jsou známé především pro svoje výborné víno a jídlo či pro své nádherné pláže. Návštěvníci se soustřeďují hlavně podél tzv. riviéry, která se táhne od Jadranova až na jih k letovisku Selce. Crikvenica nabízí mnoho sportovních či kulturních aktivit. Jedním z nich je např. Mořské akvárium nacházející se ve Vinodolské ulici. Nabízí nejrozmanitější druhy středomořské fauny a flóry, ale např. i tropické ryby, jako jsou dravé piraně. Toto místo je perfektně vhodné na výlet s dětmi.

TIP: Do Chorvatska bez cíle.

Město je také bohaté na historii, proto se nelze divit, že se v něm nachází velké množství pamětihodností. Ať už je to kostel Nanebevzetí Panny Marie, starý mlýn, kde se dříve zpracovával olivový olej, nebo klášter, dnes přestavěný na hotel Kaštel.

Většina kulturních (i sportovních) akcí se odehrává v létě. Ať už jsou to “Rybářské týdny v Crikvenici” nebo “Dny chorvatských výrobků” s nabídkou nejlepších výrobků všeho druhu. Co se týče sportovních událostí, konají se zde často závody plachetnic nebo každoroční plavecký maraton. Z vodních sportů můžete vyzkoušet jachting, potápění či windsurfing. Dále pak tenis či plážový volejball. V Crikvenici se také nachází velké množství cyklistických tras. Nebojte si s sebou kolo vzít, auto to uveze!

Crikvenica Chorvatsko pláž

Tipy na výlety v okolí

  • Vrbnik =městečko, velké množství uliček, vinárna-konoba a typické bílé víno-žlahtina
  • Košljun=ostrůvek, starý františkánský klášter-koncerty vážné hudby, mělké břehy
  • Krk=ostrov, pobřežní restaurace, málo lidí na pláži s čistou vodou

Kde se dobře najíst?

Nejlépe hodnocené a taky nejoblíbenější jsou Bistro Corso, Gostionica Zrinski nebo Restaurant Dida. Pokud se chcete najít levně jsou to Konoba Pandora nebo oblíbené Bistro Mika.

Jak se do Crikvenice dostat autem

Pokud zvolíte klasickou trasu Praha – Rakousko→Slovinsko→Chorvatsko, vyjde vás tato cesta zhruba na 640 Kč co se mýtného týče. Rakouská dálniční známka vyjde asi na 9 euro, slovinská na 15 a v Chorvatsku na mýtnici Rupa zaplatíte asi 9 kun. Je dobré s sebou mít platební kartu nebo místní měnu, aby nenastaly potíže.

Ubytování Crikvenica

Ubytovat se můžete v nepřeberném množství hotelů (Zagreb, Omnika či hotel Mediteran),bungalovů, hostelů či kempů (Kajčak).

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář