Cyklo výlety po České republice


V České republice je mnoho krásných míst, které jsou ideální pro cyklistické výlety. Zde je pár tipů pro milovníky jízdy na kole.

Tipy na cyklo výlety v ČR

Okolo Lipna

Cyklostezka vedoucí po břehu Lipna je jednou z nejkrásnějších v ČR. Nabízí nádherné výhledy na jezero, lesy a okolní hory.

Labská cyklostezka

Je to nejdelší cyklostezka v ČR, která vede podél řeky Labe z Labského údolí až do Německa. Nabízí nádherné scenérie a mnoho zajímavých zastávek. Osobně jsem ji projel z Litoměřic do Roudnice nad Labem, pak na druhou stranu z Litoměřic do Ústí nad Labem a také z Ústí n.L. do Děčína.

Cyklo výlety po České republice

Moravský kras

Cyklistická trasa vedoucí touto nádhernou krajinou nabízí krásné výhledy a zajímavá místa, jako jsou propasti, jeskyně a soutěsky.

Podkrkonošská cyklostezka

Tato cyklostezka vede z Trutnova až do Hradce Králové a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, jako jsou hrad Náchod, Adršpašsko-teplické skály a Babiččino údolí.

Vysočina

Tato oblast nabízí mnoho krásných cyklistických tras, které vedou po kopcovité krajině, mezi malebnými vesničkami a krásnými výhledy.

Jizerské hory

Cyklistické trasy vedoucí touto oblastí nabízejí luxusní výhledy na hory, louky a lesy. Navštívit můžete např. Frýdlantský vodopád, nebo se projet po cyklostezce kolem vodních nádrží.

Králický Sněžník

Tato oblast je ideální pro horské cyklisty, kteří hledají výzvu a krásné vyhlídky. Trasy vedou po horských úbočích, loukách a lesích.

Tyto tipy jsou pouze některé z mnoha krásných míst, která můžete v Čr navštívit. Inspirujte se i na našem webu v kategorii Na kole.