Dalešický pivovar – ubytování jako z filmu Postřižiny

Rádi byste zažili atmosféru jako ve filmových Postřižinách? Jedinečnou možnost máte ve vesničce Dalešice. Nachází se tam zrekonstruovaný hotel s pivovarem a restaurací, který si zahrál ve filmu Postřižiny.


Historie

Pivovar byl založený pravděpodobně již na konci 16. století, bohužel v roce 1977 zde bylo uvařeno poslední pivo. Život se sem vrátil právě v roce 1980 s natáčením Postřižin. Poté pivovar chátral až do roku 1999, kdy se v dražbě podařil získat současným majitelům. Pivovar znovu funguje od roku 2002, pivovarská restaurace od roku 2003 a hotel od roku 2007.

Ubytování

Hotel je rozdělen na tři typy – první s označením A je vestavěný v původní budově pivovaru, součástí každého pokoje je sociální zařízení s vanou. Hotelová část B je přistavěna do komplexu tak, aby dotvářela celkový vzhled a atmosféru. Taktéž tu najdete socialní zařízení, ale se sprchovým koutem v každém pokoji. Hotelová část C je vestavěna do původní stodoly, součástí každého pokoje je sociální zařízení se sprchovým koutem. V této části se po dohodě můžete ubytovat i s domácími mazlíčky.

Rezervovat ubytování můžete snadno přes webové stránky Dalešického pivovaru – zadáte termín, počet osob a systém Vám ukáže nabídku pokojů i s cenou. Můžete také recepci pomocí e-mailu poprosit o dárkový voucher. Zaplatíte převodem a voucher dostanete na mail. Další možností jsou již nakonfigurované balíčky, které hotel nabízí za zvýhodněnou cenu.

Balíčky se jmenují: Dalešický chmelový rozjezd nebo Relax pro Francina a Maryšku.

Součástí každého pobytu je snídaně formou bufetu v pivovarské restauraci, parkování zdarma, wifi. Zajímavostí je, že na pokojích není televize.

Prohlídky

V pivovaru se také nachází prohlídkové okruhy – „Poznej dnešní výrobu piva“, „Vzdělávej se a ochutnej“ nebo „Pivo za Rakousko-Uherska“. Prohlídku si raději rezervujte dopředu.

Dalešické pivo

Můžete si zde také zakoupit všechny druhy zde vařených piv od lahváče, plechovek, PET nebo i sudy. Pivo se nepasterizuje ani nefiltruje a tak zůstává přírodním produktem.

Výlety v okolí

O výlety nebudete mít nouzi, nedaleko je například jaderná elektrárna Dukovany, historické město Třebíč, přečerpávací elektrárna Dalešice, Dalešická přehrada nebo přírodní památka Biskoupská hadcová step. Přímo Dalešicemi vede cyklostezka a v létě nádvoří pivovaru s restaurací cyklisty k zastavení přímo vybízí. Pěkná je také Obora Jinošov.

Fotogalerie

Web: www.pivovar-dalesice.cz

Napsat komentář