Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL – recenze


Koloběžka Oxelo Town 7 XL z Decathlonu je nové sportovní „náčiní“ mého syna, tak jsem ji ještě včas stihl nafotit a také v recenzi popsat zkušenosti s používáním.

První, co mě zarazilo, je informace, že je určena pro dospělé od výšky 145cm a do 100kg. Synek toto ale splňuje a když si ji v obchodě vyzkoušel, jak se říká, „sedla mu na první dobrou“. Sice doma máme ještě jednu kolobrndu, která je opravdu pro menší děti (takový ten model co koupíte skoro všude za + – 500kč) a ta se s touto nedá srovnávat. Pravda, váha modelu Oxelo Town 7 je  5,6kg, což není málo pro dítě ve věku 10-11 let, ale zase mezi námi, stejně na ní vyjede z bytu a drandí kolem baráku nebo ji hodíme do auta a vyrazíme třeba k ústeckému moři, jak se říká také jezeru Milada a tam na ní také jen jede a nikde ji nepřenáší, navíc je dost robustní a i dospělý si na ní připadá bezpečně.

Obsah balení

Koloběžka Oxelo Town 7 xl je kompletní, není nutné nic nikde šroubovat, jako třeba nasazovat kola atd. Jediné, co lze přidělat, je stojánek. O tom na konci článku.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL

V krabici najdete

  • Složenou koloběžku
  • Stručný návod
  • Stojánek + šroubky
  • Imbusy pro případné dotažení

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 02

Jak ji složit

Tuto páčku je nutné dát dopředu – chce to opravdu dost síly. Na obrázku se můžete také podívat, že má kolobrnda odpružené přední kolo a když se podíváte zespodu, tak i zadní. Díky tomu je jízda komfortní i na menších nerovnostech.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 03

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 13

A je téměř připravená na první jízdu. Pokud byste ji chtěli opět složit, páčku dáte opět dopředu. Ta kolečka určitě zaujmou každého, mají průměr 20cm a pokud byste potřebovali koupit náhradní kus, tak jedno stojí cca 400kč co jsem zjišťoval.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 04

Řidítka je nutné také nasadit. Stačí je vycvaknout z držáků a zasunout. Oceňuji tu ruční brzdu, tu mnoho koloběžek nemá a určitě je také dobré ji mít k té druhé brzdě – klasické sešlápnutí blatníku na zadním kole.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 05

Pro případný převoz v tašce nebo v autě stiskněte ty 2 čudlíky a tím rukojeti vysunete z řidítek a umístíte na původní místa. Mám ale otestováno, že do kufru našeho kombíku Opel Astra H se vejde bez problémů i nesložená.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 06

Výšku nastavíte za pomoci této páčky. Přestože osoby vyšší by měly mít ty řidítka výš, aby vás při delší jízdě nebolela záda, lépe se s koloběžkou manévruje když je nemáte až nahoře, i když jste vyšší postavy. Sami zkuste, jaká výška vám vyhovuje nejlépe.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 07

Takto vypadá celá složená a poslední věc, co jsem udělal, bylo přišroubování stojánku. Uvidíme, jak se osvědčí, asi by to šlo i bez něj, ale když tam byl, tak proč ho nevyzkoušet, že :)

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 08

Použijte 2 šroubky a matky v přiloženém pytlíčku a imbusový klíč, který je také součástí balení.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 09

Stojánek je přidělán.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 10

Kolobka už stojí.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 11

Finální stav – vše nastaveno a připraveno.

Decathlon koloběžka Oxelo Town 7 XL - 12

Za sebe mohu říct, že i s výškou 186 cm a váhou 96kg se na ní dá bez problémů jezdit. Hodně lidí si dnes koupí do města elektrickou koloběžku, jasně, je to jednodušší, ale pro zdraví toho moc neuděláte jako s touto, která nejen parádně vypadá, ale taky se na ní moc dobře jezdí a kdo by nechtěl pár kilo zhubnout, že? Navíc má i blatníky, takže vás nějaká louže nerozhodí :)

Kde koloběžku koupit

Tento model se prodává ve dvou barevných provedeních – černá, jako je ta naše a pak světle zelená. Jaká barva je praktičtější nechám na každém z vás, pro kluka ale rozhodně doporučuji černou.

Související: