Dechberoucí skály a vodopády v rakouském Gamingu

V rakouském Gamingu, který se nachází v Dolním Rakousku, si každý přijde na své. Gaming je menší obec, která ale má co nabídnout. Přímo v obci si můžete projít náměstíčko s obchůdky a restauracemi, pak vystoupat na horu Kirchstein, ze které uvidíte celý městys Gaming jako na dlani, anebo se projít k jednomu z nejstarších a nejkrásnějších klášterů, který byl kdy postaven.


Gaming Rakousko grand canyon 2

Mimo to je zde i nedaleký vodopád, který se jmenuje ZumWasserfall.

Soutěska 5 vodopádů

Pokud máte rádi přírodu a vodopády, tak nedaleko Gamingu je velmi krásná soutěska pěti vodopádů s názvem Wasserlochklamm.

Někteří tuto soutěsku nazývají 850 schodů, protože přibližně tolik schodů musíte zvládnout, aby jste ji úspěšně zdolali.

Lístek na tento přírodní úkaz stojí něco kolem 6 euro na osobu.

Co na vás čeká?

Po koupi lístku musíte přejít dlouhý visutý most, který se klene nad průzračně tyrkysovou řekou. Turisté si zde mohou půjčit i kánoe či kajaky a užít si tak trochu adrenalinu, který řeka nabízí. Po přejití se jde proti proudu řeky úzkou stezkou, která Vás pak vede hlouběji do lesa a k prvním dřevěným žebříkům. Asi po 20 minutách lezení pak z dálky můžete slyšet hukot prvního vodopádu.

Gaming Rakousko 4 vodopád

Po chvíli se před vámi otevře opravdu krásný a hlasitý vodopád se svou délkou 22 metrů. Za dalších 10-15 minut stoupání přijdete k dalšímu, delšímu vodopádu, který má úctyhodných 26 metrů. A tak pokračujete dál a dál, výš a výš až se dostanete k třetímu (28 metrů) a čtvrtému (39 metrů) vodopádu. Každý z nich je o poznání krásnější a zuřivější než ten předchozí, a to dává návštěvníkovi více sil a odhodlání se dostat až k tomu poslednímu. U čtvrtého vodopádu pak máte možnost se pokochat celou krajinou, která se rozkládá pod vámi.

Gaming Rakousko 5 vodopád

Na poslední vodopád vede strmější cesta, kterou ale stojí za to vydržet. Po ní se dostanete k 37 metrů vysokému vodopádu, který má opravdu své kouzlo a můžete k němu jít daleko blíže, než k těm předchozím. A pokud máte odvahu, můžete si k němu slézt a vyfotit se u něj, nebo se i osvěžit jeho studenou, horskou vodou. Pak už vás žebříky vedou k malé chatce, kde se můžete posilnit dobrým jídlem a pořádně si odpočinout.

Přírodní park neboli „Grand Canyon“ Dolního Rakouska

Dalším krásným místem je tzv. „Grand Canyon“ Dolního Rakouska.

Gaming Rakousko grand canyon

Jedná se o přírodní park, který se nachází u potoka Ötscherbach. Díky tomuto burácejícímu potoku zde vznikly opravdu krásné skalní útvary, ke kterým se dá dostat jen skrz stezky a dřevěné můstky.

Aktivní odpočinek ve skalách

Nedaleko bezplatného parkoviště se nachází dřevěná restaurace, kde si můžete dát občerstvení. Vedle venkovního posezení teče průzračně modro-zelený potok a aby jste se dostali ke stezce, musíte přejít dřevěný můstek. Po něm se dostanete k rozcestníku, který vás nasměruje k prvnímu vodopádu Mirafall, vzdálenému asi 20 minut cesty. Klikatá cesta vás vede kolem potoka, přes můstky a doliny. Cestou vidíte všemožnou vegetaci a skály se vám krásně zrcadlí v potůčku proudícího kolem vás. Když dojdete k prvnímu z vodopádů, směrnice vás pak zase navede kudy jít a jak dlouho to bude trvat. Další zastávkou je pak vodopád Schleierfall, vzdálený asi hodinu od Mirafallu. U některých vodopádů pak máte možnost se ubytovat.

rezervujte ubytování

Tento výlet není tak náročný jako je soutěska- 850 schodů a je tedy vhodný i pro děti a starší lidi.

Pro milovníky přírody, adrenalinu a fotografování je Gaming a jeho nedaleká lákadla opravdu skvělým místem pro aktivní odpočinek s rodinou i přáteli. Je to kouzelné a klidné místo, které určitě stojí za to navštívit!

Gaming Rakousko z hory

Ubytování v obci Gaming

Čtěte také další články o Rakousku

Napsat komentář