Den v Berlíně v Německu


Měsíc po výletu do Kodaně přišel na řadu Berlín. Jeli jsme ve čtyřech s tím, že jsme předem všichni znali jen Terku. Takže krom skvělýho výletu jsem poznal i dva nový lidi. A bylo to super, akorát to tak rychle uteklo!

Seznámení s týmem

Terky blog post o Berlíně si můžete přečíst na Facebooku, kde má zaznamenané i celé své léto v USA. Takže dejte jí lajk a já popřemýšlím o tom vyrobit jí web.

Martin, ten zase připravil super Youtube videjko. Takže ho tu vypublikuju, protože já jsem na videa úplně levej a radši píšu.

Martinovo video

Čtvrtým parťákem byla Andrejka, která dodala spoustu fotek.

Tým Berlín

Akce Berlín

Jak už psala Terka, začali jsme odjezdem busu ve 3:30 z Florence. Jako správní cestovatelé jsme využili akci 1+1 zdarma od Student Agency. Akční lístky rychle mizely, a tak proto tento čas. Lístek zpátky jsme měli na 4 hodiny odpoledne, takže na to projít celý Berlín bylo pouze 8 hodin.

Berlín věž

Poučen z výletu do Dánska musím říct, že 8 hodin je mnohem lepší než 16, co se týká jednodenních akcí.

V sobotu ráno bylo celé náměstí u Braniborské brány prázdné, a tak jsme si udělali fotky a štvalo nás, že tam máme vůbec nějaké lidi. Když jsme se k bráně šli podívat v poledne, tak tam bylo lidí jak u nás na Staromáku. Takže toto místo doporučuji určitě v ranních hodinách. :)

Braniborská brána - Berlín Německo

Co upoutalo naši pozornost, když kolem nás několikrát projížděli trabanti. Docela to tam frčelo a projížďku trabantem si můžete v Berlíně taky dopřát.

Trabant v Berlíně

Stihli jsme vidět snad všechno, akorát jsme nešli nikam dovnitř. Pochopit místní metro nám ukradlo spoustu času, jak já tyhle státní firmy “zbožňuju”. :)

Metro Berlín

Restaurace a Google Trips

Díky Martinovi jsem poznal aplikaci Google Trips, která je možná i lepší než průvodci pro jednotlivá města. Ale samozřejmě jsem měl v záloze Berlin Travel Guide.

Berlínská zeď

Na oběd jsme hledali The Pub, ale k našemu překvapení byl v sobotu v poledne zavřený. Takže jsme zavítali do lokální restaurace, která byla hned vedle. Já si nemohl odpustit obří bacon burger, kde mi teda přesolili slaninu. Ale jinak jídlo měli všichni luxusní, takže můžu doporučit (restauračka hned nalevo od Pubu).

Burger - Berlín Německo

Závěr

Závěrem musím říct, že je určitě mnohem větší sranda cestovat s lidma než sám. Ale cestovat sám je zase úplně jinej druh zážitku. Den to byl skvělej, v autobuse jsem spal jak mimino po cestě tam i zpátky. Měli jsme štěstí na počasí, protože bylo relativně teplo na listopad. I když to byl jen den, tak jsem si krásně pročistil hlavu. A jak psala Terka, prošli jsme celý centrum a nepotkali jsme jedinýho muslimskýho imigranta, takže prosím nevěřte úplně všemu, co vám povídají hysterická média.

Závěr - Berlín

Už jste četli?