Dětenice – středověká krčma a hotel


Vydejte se za jedinečným zážitkem. Zažijte středověk na vlastní kůži. Vyrazte se do Dětenic, které se pyšní unikátním hotelem, jehož interiér vás ohromí. Hotel má k dispozici 68 pokojů. Vybírat můžete ze dvou variant, a to mezi tradičním či rytířským pokojem.

Hotel

Už při vstupu na recepci velmi rychle pochopíte, že jste opravdu v jiném světě. Klasickou odpověď na pozdrav rozhodně nečekejte a rychle si zvykněte na dětenický slang.

Pozdrav pán bůh holoto či otázka, zda jste se přijeli pelešit, by vás neměla zaskočit.

Masivní trámy, kamenná podlaha a sláma na každém rohu dodávají prostorům tu pravou atmosféru. Dřevěné schody lemované svíčkami vás dovedou až k tradičním pokojům. Stiskněte kovanou kliku a vejděte do své komůrky, která voní po levanduli a bylinkách. V koupelně na vás čeká zdánlivě vypadající latrína a korýtko místo umyvadla. Sprcha je velmi efektně řešena velkou konví, která je zavěšena u stropu. Měkoučké ergonomické matrace rozhodně nečekejte, toto je středověk!

Oproti tomu rytířské pokoje nacházející se ve spodní části budovy, nabízí větší komfort, avšak rozhodně ne na úkor dobového námětu. V nich se můžete dokonce ubytovat i se psem.

Na kus žvance a za zábavou do středověké krčmy

Součástí hotelu je také Šenk u Dvou čarodějnic, kde vás místní dámy s bradavicí na nose rády usadí k jednomu ze stolů. Záhy zjistíte, že ponurou atmosféru tu umocňují tesané náhrobky a vykopané hroby se svíčkami. Ačkoli je místní obsluha trochu svérázná, jídlo tu rozhodně stojí za to.

Největším lákadlem resortu je však krčma, kde se odehrává středověký program. Její prostory pojmou velké množství lidí. Ke kamenným stolům se totiž vejde až 8 osob naráz. Úderem 20h vás obklopí sličné tanečnice, rytíři, ale také fakíři. Ti všichni se postarají o zábavu celého večera. Hudba burácí, krčma praská ve švech, a tak se nebojte na místního poslíčka křiknout svou objednávku.

Když poslední opilci zapadnou do svých komůrek, začnou ze svých skrýší vylézat strašidla. V noci vás tak rozhodně vzbudí koňská kopyta a křik čarodějnic. Ano, v Dětenicích to totiž žije i po půlnoci! Po náročné noci si vychutnejte tradiční snídani v šenkovně. Než však vyrazíte se svými koňmi opět na cestu, navštivte pivovar či zámek, který rozhodně stojí za prohlídku.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Web: www.detenice.cz

Kam dál na výlet: