Dinopark Kleinwelka je nejhezčí, který jsme s dětmi navštívili

Saurierpark Kleinwelka v Německu je jeden z nejhezčích dinoparků, kde jsme s dětmi byli. Přečtěte si moji recenzi, která vás snad také přesvědčí, proč sem vyrazit.


Autem do dinoparku v Německu

Cestu autem do tohoto německého dinoparku jsem popisoval v článku o přírodním bludišti Irrgarten – to je hned vedle a rozhodně vám také doporučuji se zde stavit.

Z Čr sem dojedete bez problémů po dálnici, stačí sledovat ukazatele. Nám to z Ústí nad Labem trvalo cca hodinu a půl, je to přibližně 130 kilometrů. Pokud pojedete z Prahy připočítejte hodinu navíc.

Velká socha dinosaura, pod kterým je nápis Saurienpark, je jasným znamením, že jste v cíli.

Saurierpark Kleinwelka Dinopark Německo

Parkování

Přestože zde je poměrně velké parkoviště, při našem příjezdu v 11h už bylo dost  plné a při odjezdu v 16h už bylo téměř celé zaplněné. A to jsme tady byli v týdnu – v pondělí. O víkendu doporučuji přijet dříve.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 2

Otevírací doba

  • Duben, květen, červen, září, říjen: 9 – 18 h
  • Červenec + srpen: 9 – 19 h

Dinopark Kleinwelka Německo

Po zaplacení dostanete mapku – dokonce i v češtině, což potěší. Je vidět, že sem krajanů jezdí dost. I když my zde viděli na cca 100 německých aut snad jen 3 české. Ale v areálu jsme pár Čechů potkali.

Dinopark je velký, je zde 200 dinosaurů, kteří jsou rozmístěni po celém areálu. My přijeli v čase oběda, takže jsme hned šli na jídlo.

Restaurace

Jsou zde dvě, jedna kousek od vchodu a druhá nedaleko jezírka s velkým dinosaurem. V té větší – první, jsme byli. Počítejte s tím, že si chvíli ve frontě postojíte, ale dá se to zvládnout, nikdo nenadává, jako obvykle v Čr, maximálně děti ječí :)

Nabídka je klasická jako na jiných „atrakcích“ v Německu. Klasika řízek, hranolky, klobása, párek, polévka, pivo, limo.

Dali jsme si 3x schnitzel (řízek) + pommesfrites (hranolky) a jednou bratwurst (bílá klobása) s bagetkou, k tomu 2x limo a cena byla celkem 20€.

Po obědě jsme se vydali prozkoumávat, co vše zde je k vidění.

Děti nejvíc zaujme hřiště, které je hned u restaurace. Atrakcí tu najdete opravdu mnoho, škoda, že to tak není také v českých dinoparcích – stále je v ČR co zlepšovat. Pokud přijedete v horkém letním dni, můžete se zde i osvěžit ve fontáně uprostřed hřiště vedle restaurace.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 29

Kousek odtud je i tobogán, takže autoři projektu mysleli opravdu na vše, děti se zde rozhodně nudit nebudou.

Po „vyblbnutí“ jsme šli objevovat dinoše :) Jako první jsme viděli archeologické naleziště, kde v písku můžete objevovat části dinosaurů. Dobrá zábava, hlavně pro ty nejmenší děti.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 3

Dále jsme šli lesem, odkud se ozývaly zvuky dinousarů – někdy i dost strašidelné. A také jsme konečně pár „dinošů“ viděli.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 5

Poté jsme došli ke druhé restauraci – no spíše to je takový kiosek, kde mají podobná jídla jako v té hlavní velké restauraci. Je zde ale méně míst k sezení, takže doporučuji spíše tu „jídelnu“ větší.

Vedle tohoto kiosku je rybník s pěkně velkou vážkou, trampolína pro malé děti a také další 3d bludiště. Hned u něj je větší rybník se dvěma velkými dinosaury – ti jsou na každém letáku, aby ne, jsou pěkně fotogeničtí.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 7

Určitě nesmíte vynechat park miniatur, kam dojdete právě od tohoto jezírka.

Uvidíte zde pěkné sochy pračlověků, ale i zvířat z tohoto období.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 18

Úplně na konci tohoto pravěkého parku si určitě dejte točenou zmrzlinu za 2€ (dětská porce 1,5€). Byla opravdu výborná.

Poté jsme pokračovali zpět opět k velkému jezírku a zase zpět do lesa, ale cestou, kudy jsme ještě nešli. Objevili jsme „vnitřek“ dinosaura, do kterého můžete také vlézt a podívat se, jaký to byl obr.

Odtud jsme došli opět k restauraci, kde se za ní dáte doprava a dojdete kolem tobogánu k dalšímu lanovému centru.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 30

Kousek od něj je také „vodní svět“, něco podobného, jako je k vidění v milovickém parku Mirakulum nebo liberecké Iqlandii. Zde skoro nikdo nebyl, takže si to děti pár minut užili a potom, co se obě namočili včetně bot, jsme šli dál :)

Další hřiště, houpačka, pravěké ryby a také kino. Sice není 3D jako v plzeňském dinoparku, který je z těch českých tomuto asi nejvíc podobný, ale nevadí, děti se pobaví, i když to je vše německy.

Z kina to je na „start“ už jen kousek lesem a poté po hlavní cestě do mírného kopce.

V cíli, což je zároveň místo, kudy jste přišli, je kavárna, obchod se suvenýry a také velký dinosaurus, ke kterému můžete vyjít po schodech a podívat se na něj zblízka.

Hodnocení

Toto místo je jen kousek z České republiky, ale přesto je vidět, že se myslelo na vše a je to tu opravdu moc pěkné. Každému rodiči doporučuji sem jet na výlet, protože Saurienpark Kleinwelka za návštěvu rozhodně stojí. Osobně si myslím, že jsme zde nebyli naposled.

Můj 7-mi letý syn při odchodu řekl, že to je nejhezčí dinopark, kde jsme zatím byli. Tak to je „reference“ přesně od té cílové skupiny, pro kterou byl tento dinousaří park vytvořen.

Saurierpark Kleinwelka - Dinopark Německo 28

Skvělou zábavu si vaše děti užijí i v Sonnenlandparku v Lichtenau.

Mapa

Kde leží dinopark Saurier park v Kleinwelce u města Bautzen (Budyšín).

Web: www.saurierpark.de (stránky jsou také v češtině a zjistíte zde samozřejmě i kolik stojí aktuální vstupné)

Ubytování Kleinwelka

1 komentář u „Dinopark Kleinwelka je nejhezčí, který jsme s dětmi navštívili“

  1. Dobrý den, souhlas, je tam nádherně a opravdu doporučujeme taky! Děti nejvíc bavily obří klouzačky.

Napsat komentář