DinoPark Liberec je zábava pro celou rodinu

  • dinopark liberec

Dinopark v Liberci jsme s rodinou navštívili již podruhé. Najdete jej v obchodním centru Plaza v 1.patře. Jak se nám zde líbilo popisuje dnešní recenze.

Parkování

V OC Plaza, kde je liberecký Dinopark, je o víkendu parkování po celý den zdarma, což se hodí. Pokud ale přijedete ve všední den, u pokladny dinoparku vám parkovací dobu prodlouží o 3 hodiny.

Dinopark ceník – vstupné

Dospělí 150 kč

Děti 3-15 let  100 kč

Děti do 3 let a ZTP – zdarma

Rodinné vstupné 400 kč

Otevírací doba

Je otevřeno denně po celý rok.

Do 30.6. 9-19h

1.7.-31.8. 9-20h

Od 1.9. 9-19h

Recenze Dinoparku v Liberci

První výhodu, kterou bych vypíchnul, je to, že sem můžete jet i když bude ošklivo, protože je celý schovaný pod střechou, ne jako v Praze nebo v Plzni.

Takže dobrý tip kam s dětmi, když bude pršet.

Vchod je v prvním patře naproti výtahu, zaplatíte vstupné, v našem případě rodinné (2+2) a vyrazíte vstříc dinosaurům.

Hned naproti vchodu je jakási roura s chodníčkem uprostřed, který je jediný pevný a zbytek se kolem vás točí, takže dobré. Něco podobného je i v liberecké IQ Landii, kam také doporučuji se podívat s dětmi.

A dále už pokračujete v pološeru kolem dinosaurů, kterých zde je opravdu dost. Uvidíte nejen exponáty v životní velikosti, které se reálně hýbou a také dělají zvuky, ale asi největší pecka zde je tropická bouře. Ta je každých 10 minut, kdy začne hřmít a opravdu pršet. Sice toto trvá jen asi 15 sekund, ale pro děti zážitek dobrý. Takže na to pozor, doporučuji foťák či mobil schovat, abyste je neměli mokré.

Vedle je malé kino, kde můžete v klidu počkat na další bouřku, protože ze zadních sedaček je vidět odpočet na počítadle.

Poté, co projdete „pralesem“, kde byla bouřka, dorazíte k místu, které bude asi bavit děti nejvíc. Jsou zde prolézačky, malé hřiště, pro rodiče Dino café – kavárna, kde si můžete dát kromě kávy i něco malého k jídlu jako párek v rohlíku, hranolky, sladkosti nebo zmrzlinu.

Foto galerie

4D kino

V žádném Dinoparku nechybí ani 4D kino, kde se pod vámi nejen hýbe sedačka, ale i fouká vítr když dinosaur na plátně prolétá mezi skalami. Stejný film byl sice i Dinoparku v Praze, ale nevadí :)

Co je ale divné, že zde není žádný „uvaděč“, prostě si sami vezmete 3d brýle a vejdete do kina a po skončení odejdete z druhé strany, kde brýle vrátíte.

Toto 4d kino je hned vedle občerstvení, které jsem popisoval výše.

Poté, co veškeré atrakce budete mít „odškrtnuty“, vydejte se k východu, který je v patře nad vámi. Vyjdete po schodech, nezapomeňte se vyfotit ve skořápce nebo v hlavě dinosaura a případně se můžete ještě najíst v další dino restauraci nebo koupit upomínkové předměty s dino tematikou.

Co říci závěrem

Mým dětem je aktuálně 7 a 10 let a když jsme zde byli před pár lety, přišla nám prohlídka delší. Ale to je jen subjektivní názor. Jelikož se sem prodávají i celoroční vstupenky, asi budou rodiny, které zde tráví čas pravidelněji.

Ubytování Liberec

Ubytování v Liberci

 

V Liberci si nenechte ujít

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
By |2018-01-18T18:36:29+02:00Říjen 21st, 2016|Tipy na výlet|

Napsat komentář