DinoPark Ostrava je největší v Čr


Napadlo Vás někdy, jaké by to asi bylo spatřit vládce druhohor a neriskovat při shledání s nimi vlastní život? Nemusíte jen snít. Máme pro Vás řešení. DinoParky jsou relativně mladou záležitostí, ale těší se velké oblibě. Věděli jste, že jeden je i kousek od Ostravy? Pojďte se s ním seznámit.

DinoPark Ostrava

Dinopark Ostrava

Vznikl roku 2009 a doposud je největším DinoParkem v ČR. Ačkoli má ve svém názvu město Ostrava, marně byste jej v ní hledali. Leží totiž v obci Doubrava, která spadá pod okres Karviná.

V těsné blízkosti tohoto zábavního parku se nachází autobusová zastávka „Doubrava – Dinopark“. K dispozici je návštěvníkům také parkoviště, které je v ceně zakoupené vstupenky.

Pokud plánujete cestu autem, můžete použít navigaci, do které můžete zadat následující GPS souřadnice: 49.8528464N, 18.4553561E/ N49° 51′ 10.247″, E18° 27′ 19.282″

Otevírací doba

Dinopark Ostrava je návštěvníkům přístupný během sezóny, která je probíhá v následující měsíce:

  • duben (jen víkendy, ev. + velikonoční svátky): 9:00 – 18:00
  • květen – září (každý den): 9:00 – 18:00
  • říjen (jen víkendy + 28. – 30.10.): 9:00 – 17:00

Vstupné

Do zdejšího DinoParku můžete i se psem – neplatí žádný poplatek. Jen je zapotřebí zajistit bezpečnost ostatních návštěvníků, tzn. náhubek a vodítko by mělo být samozřejmostí.

Vstupné - Dinopark Ostrava

Atrakce

DinoPark je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií, poskytuje nejen možnost poznávání, ale i zábavu.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost shlédnout statické i robotické modely dinosaurů, vládce druhohor, a dozvědět se o nich spoustu zajímavých informací. Tyto modely jsou rozprostřeny na 2 částech tohoto zábavního parku, a to na horní a dolní části. Ty jsou společně propojeny buď „druhohorními schody“ nebo prudším kopcem, který vede lesním údolím.

Dinopark Ostrava 2

V rámci vstupenky můžete navštívit 3D kino, ve kterém se každý rok promítá nový film vytvořený přímo pro potřeby DinoParku. Máte-li pro strach uděláno, můžete vyzkoušet jízdu DinoExpresem, který Vás zaveze i do míst, která jsou pro pěší nepřístupná.

Vaše děti se zabaví na závodní dráze DinoRace, projdou se DinoBludištěm a budou mít příležitost si vyzkoušet, co obnáší práce paleontologa na paleontologickém hřišti. Zdalipak najdou ukrytou kostru prehistorického tvora? K dispozici jim bude také dětské hřiště nebo dětská mini ZOO.

Co takhle shlédnout opravdové nalezené artefakty od starohor po současnost? Zajděte navštívit pavilon Cesta do minulosti Země, který se nachází v horní části DinoParku.

V DinoParku Ostrava je umístěna živá borovice, Wollemia nobilis, která rostla na naší planetě před 175 mil. let.

Kde se najíst

Vyhládlo Vám a přemýšlíte, kde utišit hlad a žízeň? Vyhledejte DinoGril nebo DinoCafé, kde Vás rádi obslouží. V teplých dnech je možné také zakoupit osvěžující zmrzlinu.

Po celou dobou v DinoParku je možné využívat bezplatná DinoWC.

Nezapomeňte zakoupit nějaký upomínkový předmět s dinosauří tematikou, který jim bude připomínat rodinný výlet do druhohor.

Hodnocení

Pokud hledáte místo, kam v Ostravě a okolí vyrazit na rodinný výlet plný zábavy a poznání, pak je pro Vás tento DinoPark tou správnou volbou.

Web: www.dinopark.cz/cz/ostrava

Ubytování v okolí

Kam dál na výlet: