Dinopark v Praze je na střeše OC Galerie Harfa


Hlavní město Praha má mnoho zajímavostí, které stojí za to vidět a Dinopark je jedna z nich. Již delší dobu jsme se sem s dětmi chtěli podívat a konečně se vydařilo počasí i teplota, tak jsme museli vyrazit.

Kde najít Dinopark a kde zaparkovat

dinopark praha galerie harfa

Jak najít obchodní centrum Galerie Harfa, na jejíž střeše je zmíněný Dinopark, je jednoduché. Stačí najít O2 arenu a hned vedle je obchodní dům. Pokud pojedete po ulici Českomoravská, pak již zdálky je vidět hlava dinosaura a bude vám jasné, že jste zde správně.

Parkování je možné ve 2 podzemních podlažích a je zdarma po celý den.

Restaurace aneb hlad mají chlapi pořád

Přijeli jsme do obchoďáku v 11 hodin, ale protože jsme snídali kolem 8, bylo celkem načase něco pojíst a proč ne rovnou oběd. Na výběr je opravdu pro každého něco, jak česká kuchyně, tak i čínské speciality, fastfood KFC, McDonald a turecká restaurace, kde jsme nakonec zakotvili. Tamní jídlo je podobné řecké kuchyni, kterou máme tak rádi, proto jsme si dali zdejší dobroty.

Protože restaurace jsou v nejvyšším patře, rovnou odtud vidíte dětské hřiště, kde je v okolí i dostatek místa pro rodiče, kteří se zde mohou usadit a chytat bronz – opravdu se slunečná sobota povedla.

Dinopark Praha – informace a moje recenze

Vedle výše zmíněného hřiště pro děti je pokladna a vstup směr Dinopark.

Dinopark Praha - Galerie Harfa 1

Sleva se vyplatí, protože cena za rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti je 400kč. Jinak dospělý platí 150kč/osoba. Další ceny si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dostanete pouze jednu vstupenku s čárovým kódem, pomocí které se dostanete nejen do Dinoparku, ale také zdarma můžete navštívit 4D kino.

Areál Dinoparku se rozhodně bude líbit nejen dětem, ale i hravým dospělým :)

Dinopark Praha - Galerie Harfa 6

Najdete zde mnoho dinosaurů, kteří nejen, že se hýbou, ale také dělají zvuky, jak se můžete podívat na následujícím videu.

Dinopark Praha na Youtube

Dinopark Praha - Galerie Harfa 7

Navštívili jsme také Dinopark v Plzni, který je v přírodě hned vedle plzeňské zoologické zahrady a ten  líbil se nám víc.

Ale tento je uprostřed republiky a navíc v Praze, takže bude mít asi návštěvnost vyšší.

Dinopark Praha - Galerie Harfa 11

Můžete sem zajít po celý rok, otevírací doba je od 9 do 18 hodin každý den.

4D kino

Při zakoupení vstupenky do Dinoparku získáte zdarma vstup do 4D kina. To není v areálu, kde je Dinopark, ale je nutné sjet výtahem či po jezdících schodech o patro níž. Zde ukážete vstupenku v Dinoshopu, vyčkáte až bude kino volné – je vidět odpočítávání času, budou vám zapůjčeny 3D brýle  a vejdete do malého sálu.

TIP: Navštivte i další dinoparky v Čr.

Zde shlédnete krátký příběh o malém dinosaurovi. Je to působivé, 3D dinosauři nemají chybu, „pařez“, na kterém sedíte, se občas hýbe ve vhodnou chvíli aby byl zážitek z krátkého filmu působivější a při průletu mezi skalami fouká vítr, jako kdybyste opravdu letěli.

Nám i dětem se líbil a je to pěkné zakončení návštěvy pražského dinoparku.

Dinopark Praha - Galerie Harfa 19

Web: www.dinopark.cz

Galerie Harfa seznam obchodů

Jaké obchody toto nákupní centrum (NC) nabízí a jaké akce pořádá se podívejte na webu www.galerieharfa.cz

NC najdete ve čtvrti Praha Vysočany v ulici Českomoravská.

Co ještě v Praze navštívit

Zoologickou zahradu v Tróji
Království železnic na Smíchově
Národní muzeum vedle Václaváku
Mořský svět v Holešovicích
Hostivařskou přehradu