DinoPark Vyškov + Zoopark. Zábava pro celou rodinu

Chtěli jste vždycky cestovat časem, abyste měli možnost spatřit vládce druhohor, dinosaury? Fascinovala vás jejich majestátnost? T-Rex byl váš oblíbenec? Nyní se váš sen může stát skutečností. Vydejte se na cestu do druhohor, navštivte DinoPark Vyškov.


Město Vyškov leží na severu Jihomoravského kraje, zhruba 30 km od Brna. V dřívějších dobách jej lidé znali jako „Moravské Versailles“.

Vyškov Dinopark – kudy autem

DinoPark se nachází necelých 500 m od vlakové stanice, ev. autobusového nádraží Vyškov na Moravě. Pokud zvažujete cestu autem a neznáte cestu, řiďte se ve městě směrovkami „ZOO PARK“ nebo zadejte ve své GPS navigaci souřadnice:

49.2740403N, 16.9978886E/N49° 16′ 26.545″, E16° 59′ 52.399″

DinoPark Vyškov

Rozhodli jste se pro návštěvu nejjižněji položeného DinoParku v ČR? Jedná se o venkovní atrakci, která je vhodná pro lidi všech věkových kategorií. Věřte, že nudit se rozhodně nebudete, ať jste dítě, dospělý a nebo senior. Vždyť, kde jinde máte možnost setkat se s dávno vyhynulými druhy naší planety v životní velikosti? Celou atmosféru umocňují zvukové efekty, jako je vydávali samotní dinosauři.

Dinopark Vyškov

Máte doma psího kamaráda, kterého nechcete nechat doma samotného? Do DinoParku a ZOO Parku Vyškov ho můžete vzít s sebou.

Vstupné

Pokud chcete navštívit DinoPark ve Vyškově, je třeba zakoupit kombinovanou vstupenku do DinoParku a ZOO Parku. Pouhá návštěva DinoParku není možná.

Vstupné - Dinopark Vyškov

DinoPark, který je sezónní atrakcí, a ZOO Park jsou návštěvníkům přístupny od 9 hodin.

Atrakce

A co všechno si můžete užít v ceně vstupného? Není toho věru málo.

Součástí vstupného je jízdné speciálním vláčkem, tzv. DinoExpresem, který vás odveze do a z DinoParku. Dále můžete navštívit 4D kino, kde máte každý rok možnost zhlédnout nový film, vaše ratolesti se mimo jiné zabaví na dětských atrakcích nebo na paleontologickém hřišti, kde si mohou vyzkoušet práci opravdového paleontologa.

Tip na výlet v okolí: Rozhledna Na Chocholíku

Každý rok DinoPark obměňuje část svých druhohorních obyvatel, proto do návštěvy v dalším roce budete plni očekávání, na koho narazíte.

Dinopark Vyškov 2

Součástí prohlídky je pavilon Cesta do minulosti Země, kde jsou k vidění nalezené ostatky prehistorické fauny a flory.

V DinoParku Vyškov, jako jediném v ČR, je možnost prohlédnout si jej z ptačí perspektivy. Že jsou dinosauři vysocí? Vy budete ještě výš. Díky visuté lanové dráze DinoBike.

Nezapomeňte, zejména s dětmi, navštívit DinoShop, kde si z široké nabídky suvenýrů s motivy dinosaurů určitě vyberou ten svůj.

Kde se najíst

Že vám během prohlídky vyhládlo a vyschlo v krku? I na to provozovatelé myslí. Je zde několik koutků, kde si můžete dopřát jídlo a pití, např. DinoCaffé či DinoGrill, v teplých dnech se můžete zchladit zmrzlinou.

ZOO Park Vyškov

Zde si prohlédnete zhruba 130 druhů zvířat, zejména z hospodářského chovu. Děti nejvíce ocení Babiččin statek, kde se projdou mezi zvířaty, která si mohou zároveň i pohladit.

Zoopark Vyškov

Zoopark Vyškov 2

Závěrem

Můžeme říci, že nenajdete dva DinoParky v ČR stejné. Každý se liší v několika exemplářích, které neuvidíte v žádném jiném DinoParku.

TIP: Dinopark Kleinwelka v Německu je nejhezčí, který jsme s dětmi navštívili

Přinášíme vám pár fotografií z naší cesty do druhohor. No, uznejte… nejsou rozkošní?

Dinopark Vyškov 3

Dinopark Vyškov 4

Dinopark Vyškov 5

Weby:
www.dinopark.cz/cz/vyskov
https://www.zoo-vyskov.cz

Ubytování v okolí

Související:

Napsat komentář