Disneyland Paříž – zábavní park ve Francii

Zábavní park Disneyland najdete na předměstí Paříže, v Marne la Vallée, což je asi 1000 kilometrů od českých hranic, cca 9 hodin autem. Na začátek je důležité říci, že se skládá ze dvou rozdělených parků, do každého se kupuje samostatná vstupenka. Jeden park je zábavní, jmenuje se Disneyland park, o tom Vám teď budu psát.


Ve druhém areálu nalezneme Walt Disney studio park. Určitě nestihnete navštívit oba dva v jeden den! Pro dokonalé prohlédnutí celého jednoho parku bychom potřebovali alespoň dva dny.

Co můžeme v Disneyland parku vidět?

Areál je rozdělen do několika částí:

  • Země dobrodružství
  • Země fantasie
  • Země objevů
  • Main Street U.S.A.
  • Frontierland

Jedním z hlavních lákadel Disneylandu je určitě Sleeping Beauty Castle, tedy zámek Spící krásky, což je symbol celého Disney, který můžeme vidět na začátku každého filmu od Walt Disney. Jedenkrát za každý návštěvní den prochází parkem obrovský průvod všech Disney postaviček, představující jednotlivé filmy a pohádky. Těšit se můžeme například na postavičky z filmu Lví král, Ledová královna, Piráti z Karibiku, Alenka v říši divů, Příběh hraček, Kniha džunglí, Nemo a další. Ve středu parku se nachází Mickey point, což je místo, kde si uděláte foto s myšákem Mickey mousem – po vystání fronty a za poplatek. V průběhu celého dne chodí parkem různé Disney bytosti, které Vám rády zapózují na fotografii.

Každý den při zavírání parku proběhne ze zámku Sleeping Beauty velký ohňostroj.

Atrakce

Pravděpodobně nejbláznivější atrakcí Disneylandu je horská dráha Indiana Jones, při které zažijete doslova hněv bohů. Po dráze se pohybujete pomocí důlního vozíčku. Mezi skvělé atrakce můžeme zařadit určitě i horskou dráhu Star wars či Velkou hromovou horu.

TIP: Pro milovníky horských drah je ideální místo Freizeitpark Plohn – parádní zábavní park v Německu.

V Disneylandu funguje skvělý systém při čekání na atrakce. Pokud je v parku mnoho lidí, každý může využít dvě rezervace za hodinu, které umožní jít na atrakci přednostně. Po vyčerpání dvou rezervací už zbytek hodiny musíte na atrakce čekat klasicky ve frontách. Vzhledem k tomu, že každý má stejný počet výhod, je to pro všechny fér a každý toho stihne projít více. Při porovnání s Legolandem, kde je systém drahých VIP karet a držitelé mohou kdykoliv předběhnout obyčejné návštěvníky, to má Disneyland vymyšlené mnohem lépe!

Ceny

Jednodenní vstupenka stojí 64 dolarů, což je v přepočtu cca 1400 Kč.

Hodnocení

Park je skvělým výletem nejen pro rodiny s dětmi. V parku na Vás čeká mnoho atrakcí a horských drah, kde netušíte, jestli jste hlavou nahoru či dolu. Potkáte také řadu známých pohádkových bytostí. Disneyland je určitě nezapomenutelným zážitkem.

Ubytování v okolí Disneylandu

Fotogalerie

Web: www.disneylandparis.com

Napsat komentář