Divoká Šárka – oblíbený přírodní park v Praze


Mezi soutěskou Džbán a Čertovým mlýnem se nachází velká, lesní oblast. Jedná se o jeden z nejrozsáhlejších pražských parků přímo v rušném velkoměstě, konkrétněji na Praze 6 – Liboc. Tato přírodní rezervace je velké lákadlo nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatelé, kterým se za krásnými scenériemi nechce jezdit příliš daleko.

Divoká Šárka historie

V 7. až 9. století, po příchodů Slovanů, se na území dnešní Divoké Šárky rozléhalo slovanské výšinné hradiště, jehož vegetací zarostlé pozůstatky jsou patrné i dnes. V roce 1995 bylo hradiště vyhlášeno za národní kulturní památku a neslo název Hradiště Šárka.

Jak se tam dostat?

Doprava je velice nenáročná. Jednoduše se tam dopravíte pražským MHD. Existuje mnoho možností. Můžete jet tramvají číslo 26 až na konečnou, stejnojmennou stanici. Osobně však preferuji metro. Tím pojedete zelenou linkou na stanici Nádraží Veleslavín a odtud se projdete, přibližně 10 až 15 minut po ulici Evropská přímo k parku.

Kdy je nejvhodnější doba Divokou Šárku navštívit?

To záleží na uvážení každého. Na podzim jsou tam nádherné, přímo k fotce vybízející scenérie, které hrají všemi nádhernými barvami.

TIP: Klíčovský lesopark

V zimě by se s dětmi na zdejších kopcích mohlo krásně sáňkovat a na jaře je to krajina, jak stvořena pro romantické chvilky či pikniky s partnerem.

Divoká Šárka Praha
Divoká Šárka v Praze

Určitě bych nejvíce zvážila návštěvu v létě, jelikož na vysokých kopcích může občas foukat chladný vítr, ale to také hodně záleží na počasí. V teplých letních měsících se zde můžete dlouhé hodiny procházet a kochat se přírodou či se smočit v místním bazénu.

Pro koho je návštěva vhodná?

Určitě každý, pokud bydlí v Praze, by měl toto nádherné místo navštívit. Mladší kategorie se zde může například povalovat s kamarády na zelených pláních a občerstvit se ve vyhlášeném, blízkém McDonaldu. Senioři zde mohou využít dlouhé pěší i cyklistické zóny či si ku příkladu zahrát badminton či zaházet s létajícím talířem. Ani rodiny s dětmi se zde nebudou nudit. Ti nejmenší si mohou zajezdit na koloběžkách, kolech či kolečkových bruslích, v případně navštívit velké, dětské hřiště. V létě je, v srdci přírodní rezervace, v provozu otevřený venkovní bazén a také dětské brouzdaliště, jehož jedinou nevýhodou je častá vysoká návštěvnost. A pro pejsky je Divoká Šárka rájem na zemi.