Do Ameriky s cestovní kanceláří America Tours


V katalogu zájezdů Cestovní kanceláře America Tours jsem si vybral Malý okruh západem USA z Los Angeles do Las Vegas, pod přehledem termínů byla u něj poznámka – Zájezd může být směrován opačně.

Dovolená v USA začíná

usa vlajka

Sraz na Ruzyni 30.8.2005 v 5.30 hod. v nové hale u vchodu „F“ Terminálu Sever 1, budíček mám ve 3.30 hod., za hodinku jsme na místě, čeká první dvojice. Pracovnice Cestovní kanceláře nám předává nové Pokyny pro cestu + letenky a odchází ! Čteme – Cestovní kancelář America Tours (někdo píše Amerika Tours) otočila okruh „z Los Angeles do Las Vegas“ na „z Las Vegas do Los Angeles“, prohlížíme si letenky, máme je do Los Angeles podle původního programu. America Tours nám letenky neotočila !! Průvodce nás bude čekat v Las Vegas !

Plán cesty

Problém na letišti

Dívka na přepážce 181 začala telefonovat, radit se s kolegyněmi zde i vzdálenými, PC nám nechce vydat palubní vstupenky a  odbavit zavazadla. Italové jsou nervózní, všechny tři stojánky 181- 183 blokují čtyři Češi. Zbývajících šest účastníků zájezdů, kteří si pobyt prodloužili výletem na Hawai, má letenky v pořádku. Po cca 40 minutách získalo moje zavazadlo ručně psaný doklad do Las Vegas jako podmínečně přijaté zavazadlo. Do Milána letíme s Al Italia Douglasem Super 80, z okna sedadla 26F vidím zasněžené Alpy. Bláhově se domnívám, že dívky u přepážky nám po vysvětlení situace a předložení „Pokynů pro cestu“ opravily v PC konečný cíl cesty.

Pohled z letadla

V Miláně Malpensa nechápou, že bagážní lístek mám vypsán ručně a česky místo anglicky (ptají se mě – „2 nebo 1 taška ?“), další dvojice má jen palubní zavazadla. Nám čtyřem nešťastným dají palubní lístek do Atlanty.

S Deltou v Boeingu 777 u okna z 50F koukám na Araba na 50A, má v ruce knihu, doufám, že si nečte korán před akcí.

Pro zvýšené turbulence a vítr přes 200 km/hod. u Grónska stoupáme z 35.000 stop na 40.000 stop tj. 11.582/12.192 m, vítr klesá na 100 km/hod., mráz z -50 na -61 C a rychlost klesá z 860 na 780 km/hod. tj. 0.83 Macha. Před Atlantou se ukáže, že „Arab“ je Ind a vyplňuje stejně jako Češi „U.S. Custom and Border Protection“, 7.648 km uletěl Boeing 777 za 10 hod.

hory

V Atlantě jsme si užili imigračního úředníka, museli jsme si vyzvednout kufry a ukázat čtečce oba ukazováky na červené světlo, potom jen v ponožkách a bez bund procházím rámem, jídlo v žádné podobě nemám, tak se nebojím. Mému budoucímu spolubydlícímu Zdeňkovi píská ubrousek Delta z letadla, vzal si ho jako památku na let, ale než se k němu konečně „přiznal“, chvíli trvalo a tak prošel rámem 4x, kuřákům vzali zapalovače a ti potom řádili !! Jdeme si pro palubní lístky do Las Vegas, ale dostáváme do Los Angeles. Rychle to zjišťuji a vracíme se, ochotný muž na přepážce chce telefon do America Tours, ale ve 22.30 hod. v kanceláři v Liberci nikdo není, mobil na delegáta v Las Vegas nemáme. Těžce mu my čtyři vysvětlujeme, že CK otočila směr zájezdu.

Přečtěte si také o tom, jak jsme letěli do New Yorku.

Naštěstí je odlet o hodinu opožděn a naše zavazadla do Las Vegas by bez nás neodletěla. Ochotný pán začíná jednat s Al Italia a nabízí letenku do Las Vegas za 500 dolarů, později za 250, i toto odmítáme. Konečně vytiskne palubní lístek a jde s námi vysvětlit dívce na stojánku A12, že můžeme projít s palubkou do Los Angeles ! Boeing 767 je poloprázdný a 2.807 km letí skoro čtyři hodiny, podává se džus + chipsy, více druhů keksů, sýr a káva. Sedím na 23F u okna. V Las Vegas si podruhé vyzvedáváme kufry a jsme hned u stovek automatů, dole nás čeká průvodce – zástupce CK – Petr Hambalka.

Pokud také plánujete dovolenou v Americe, ale tato cestovka se Vám zdá drahá, porovnejte ceny i ostatních cestovních kanceláří, já mám oblíbený web Invia.

zájezdy

Malý okruh západem USA z Los Angeles do Las Vegas

Na fotce je mapa, kde vidíte ty státy USA se všemi zastávkami, kde jsme byli.

Důležité odkazy:

Dovolená v Americe – více než 9600 nabídek zájezdů od 300CK na Invia.cz

Mapa – Severní Amerika

Cesta do Ameriky – super film, v hlavní roli Eddie Murphy

1.Díl cestopisu – Do Ameriky s cestovní kanceláří America Tours
2.Díl cestopisu – Z Las Vegas do Grand Canyonu
3.Díl cestopisu – Z Grand Canyonu do San Franciska
4.Díl cestopisu – San Francisko – druhé nejhustěji obydlené město USA
5.Díl cestopisu – Ze San Franciska do Los Angeles
6.Díl cestopisu – Návrat z USA s America Tours

Napsat komentář