Do Chorvatska autovlakem na dovolenou k moři

Uvažujete, kam se v létě vydáte na dovolenou? Líbí se vám relaxace u vody? Milujete slunce, moře a krásné pláže? Tak to je pro vás ta pravá země Chorvatsko.


Lidmi velmi oblíbená destinace pro strávení příjemných chvil s rodinou a nejbližšími. Pokud jste se již rozhodli pro návštěvu země u Jaderského moře, začněte plánovat cestu. Vaším dalším krokem je se tam dopravit.

Cesta do Chorvatska na dovolenou

Autovlakem do Chorvatska

Máte hned výběr z několika možností. Asi nejčastěji doposud užívanou dopravou je dlouhá, nudná a hlavně strnulá cesta autobusem. O dost příjemnější je přepravit se vzduchem, tedy letět letadlem. V poslední době je ale i na vzestupu komfortní cestování – přeprava vlakem. Možnost kdykoliv se projít po vlaku, lehnout si na sedačku, usnout během jízdy či si koupit něco k občerstvení, když vlastní zásoby už dojdou, jsou jedny z lákadel, proč se vydat tímto typem dopravy.

A teď si představte, že k tomu všemu si sebou povezete vlastní auto.

To je přece skvělé! Po Balkánském poloostrově se tak budete moci pohybovat, jak budete potřebovat.

Autovlak do Chorvatska

Od 1.7.2021 bude jezdit přímý vlak z Prahy. Informace sledujte na webu Regiojet.

Lidé se dělí na dva tábory. Na ty, co tvrdí že cestování autovlakem je drahá a dlouhá, a na ty druhé, co zase říkají, že pohodlí je nade vše a cenově to vyjde stejně, po sečtení všech poplatků. Není pochyb o tom, že cesta samotným autem je rychlejší. Avšak pojedete v noci, na dálnici se mohou objevit zácpy a mohou vás postihnout i jiné komplikace. Musíte mít dálniční známky a pravidelně doplňovat nádrž. Celou cestu sedíte a nohy protáhnete pouze na nucené zastávce z nutnosti jít na záchod. Ve vlaku toto vše odpadá. Stačí vám jízdenka a pas (občanský průkaz).

Cena cesty z Prahy do Splitu (Chorvatsko vlakem)

Pro letošní rok ještě není jisté, zda bude ČD autovlak Jadran zařazen ve spoji a České dráhy autovlaky směr Chorvatsko vypraví. Každopádně přímý lůžkový vlak Praha – Split v roce pravděpodobně 2019 nevyjede. Pojede se přes Vídeň. Vlakový spoj bude jezdit denně celou sezonu. Cena se pohybuje od 1900Kč za jeden směr cesty. Doba jedné jízdy je 22 hodin. V předchozích letech, kdy byl autovlak vypraven, byly ceny za jeden směr následující:

  • Cena za automobil: 1537Kč
  • Cena za motocykl: 1075Kč
  • Cena za kolo: 136Kč

Jízdenky zakoupíte v mezinárodních pokladnách Českých drah nebo na webu www.cd.cz/autovlak.

Ubytování v Chorvatsku

Info: Pokud máte pocit, že jste již někde tento článek četli, pak máte pravdu, byl na mém dalším webu Chorvatsko-autem.cz, který jsem ale zrušil a články přesunul sem, resp. přesouvám.

6 komentářů u „Do Chorvatska autovlakem na dovolenou k moři“

  1. Dobry den,leta usiluji CD o ziskani novich zakazniku,ale tam kde by mely udelat nejvetsi krok – pripojit na nektere rychliky AUTOVAGONY v dobe predsezoni a sezoni,tak se na to vykaslou,Proc take???Vzdyt lidi jezdi autama.A „LIDI JE PORAD DOST „

  2. Dobrý den mohu poprosit bližší informace o autovlaku ? nejlepe odkaz kde si zjistit spoj a cenu.. Z vidně není problém odjíždět. dekuji

  3. Z posledního odstavce jsem trochu zmaten, píše se, že pravděpodobně vlak nevyjede, a v další větě hned že se pojede přes Vídeň a bude jezdit denně? Takže třeba rakouský dopravce něco vypraví? Zkusím kouknout na ÖBB.

  4. Kde se daji rzervovat jizdenky na autovlak do chorvarska v roce 2020- dekuji

  5. Chci si též reservovat jízdenky na Autovlak do Splitu jak to bylo v minulých letech, anebo aspoň bez auta. Důchodci z Dobříše jezdí každý rok do Tucep, vedle Makarske. Nejhorší je cesta autobusem a pak autem. Není to pohodlně.

Napsat komentář