Do Primoštenu na blind. Cesta autem, ubytování, moře


I přesto, že naše přízeň patří spíš dovolené v exotice, tentokrát jsme se vzhledem k našemu v té době dost omezenému rozpočtu rozhodli pro Chorvatsko. Dovolenou v rodné vlasti jsme trávit nechtěli.

Ubytování jsme si nerezervovali. Jeli jsme ve čtyřech a náklady se dělily. Co by se mohlo pokazit? Byli jsme přesvědčení, že nějaké peníze s sebou ještě přivezeme domů. Nepřivezli.

Cesta na dovolenou autem

První Sofiina volba přišla při výběru cesty. Přes Rakousko, nebo přes Maďarsko? V televizi na všech stanicích úporně varují před ucpanými cestami v Rakousku. Takže volíme Maďarsko, v Česku tankujeme plnou nádrž, abychom ušetřili, a vyjíždíme už v pátek večer, abychom ve snaze vyhnout se sobotním turnusům.

A udělali jsme dobře. Projeli jsme, aniž bychom narazili na nějakou větší kolonu, přejeli hranice mezi Maďarskem a Chorvatskem a pak už se jen kochali krásami místní krajiny. Měli jsme dech beroucí výhled na obrovská skaliska tyčící se v dáli a nejspíš ani jeden z nás při odjezdu za teplem tohle nečekal. A už vůbec jsme nečekali, že přes noc ve skalách klesne teplota na dvanáct stupňů a budeme si topit.

Naštěstí po několika hodinách kličkování mezi skalami na nás konečně vykouklo městečko a v dáli se jako diamanty zatřpytilo moře. Jsme tady. Primošten.

Hledání ubytování

Při vjezdu do městečka na nás nápisy ze všech chorvatských vilek hlásaly „Free room“, ale chodit dva kilometry k moři jsme nechtěli. Obešli jsme několik ubytovacích agentur a při oznámení našeho rozpočtu a vysvětlením, že jsme čtyři, jsme se ve většině případů setkali s nesouhlasným NE. Chorvatsko není zase tak levný kraj.

Booking.com – nejlepší možnost, jak se v Chorvatsku ubytovat.

Když už jsme to skoro chtěli vzdát, vzal nás k sobě jeden postarší pár a v přepočtu nás to na devět dní stálo asi jedenáct tisíc za všechny. Bylo to sice dál od moře, ale už nám to bylo jedno. Dostali jsme pro sebe celé jedno patro. K dispozici jsme měli dva pokoje s balkónem, chodbu, koupelnu, malou terasu a vybavenou kuchyňku. Naši domácí bohužel mluvili rodnou chorvatštinou a my to zase zkoušeli anglicky. Moc jsme si toho ve finále neřekli.

Moře a pláž

Na pláži na nás čekal klasický výhled na lehátka a z domu dovezené deštníky všech tvarů, velikostí a barev. Což pro nás bylo trochu zklamání. Ale moře bylo nádherně čisté a ze šlapadla bylo vidět až na dno.

Pláž - Primošten Chorvatsko

Po večerech jsme zkoumali gastronomické možnosti a krásy historického městečka, které ústilo do strmého kopce.

Kostel - Primošten Chorvatsko

Na vrcholu se tyčil kostel a okolo něj se rozprostíral hřbitov, odkud je krásný výhled na město pod ním a na nikde nekončící hladinu moře.

Pláž 2 - Primošten Chorvatsko

I přes počáteční nespokojenost jsme nakonec odjížděli spokojení a plní vzpomínek. Zažili jsme očekávaný adrenalin při hledání ubytování, ráno jsme snídali čerstvé pečivo z místní pekárny, večer se procházeli nádherným městečkem u přístavu a zkoušeli čerstvé ovoce z místních trhů.

Trh s ovocem - Primošten Chorvatsko

Pokud jste jedním z těch, kdo mají raději trochu akčnější dovolenou, rozhodně doporučuji navštívit místní Aurora Club, kde zažijete nezapomenutelnou atmosféru.

TIP – rezervujte ubytování včas

Pokud nechcete zažít podobné trable jako autorka článku, vyberte si ubytování v Chorvatsku s předstihem a nabídka i ceny budou mnohem lepší než v sezoně.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář