Do Rakvic nejen za vínem


Obec Rakvice leží v Jihomoravském kraji uprostřed vinařské oblasti. Cílem výletníků jsou nejčastěji vinné sklípky, kterými se Rakvice doslova hemží. Nemusíte být ale pouze vinní nadšenci, abyste si dovolenou naplno užili.

Koupání v Rakvicích

Přímo v obci se nachází rybník Šutrák. Voda v něm se vyznačuje většinou dobrou kvalitou. Koupou se v něm i místní. Travnatá plocha svádí k opalování, je zde kiosek i restaurace. Kousek od rybníka se nachází vinařství Preffer. Můžete tak kombinovat cachtání v rybníce s vinařským zážitkem. A když sluníčko zapadne, najdete hned vedle rybníka prostorné dětské hřiště s mnohými atrakcemi.

Dětské hřiště Rakvice

Víno v Rakvicích

Když doporučujeme Rakvice, musíme uvést, které vinaře nesmíte minout. Určitě se stavte ve vinařství Pfeffer poblíž rybníku Šutrák. Vynechat byste také neměli Rodinné vinařství Gregér, které se nachází poblíž centrálního náměstí. U Gregéra vás přivítá také velmi příjemná obsluha.

Vinařství Rakvice

Okolí Rakvic

Kdo jede trávit dovolenou na jižní Moravu, pravděpodobně nebude chtít celý týden ležet u rybníku Šutrák. Cyklisté ocení mnoho stezek, které se vinou krajem. Automobilisté se mohou přesouvat po silnicích. Pro pěší jsou většinou ale obce vzdálené příliš daleko.

Zaječí

Kousek od Rakvic se nachází obec Zaječí. Zdejší přehrada se bohužel nemůže pyšnit tak čistou vodou jako rybník Šutrák. V nejteplejších částech roku spíš působí jako ukázka přírodního úkazu. Poznáte, jak vypadají a jak „voní“ sinice.

TIP: Navštivte i zdejší rozhledny – Dalibor a Maják.

Vedle infocentra se ale nachází zajímavé lanové centrum, kde se můžou vyřádit vaše ratolesti. Nevynechejte místní unikát. Samoobslužný sklep U Krčků. Mají výborné víno a v lednici skvělé jídlo. Kromě toho ale představuje sklípek ostrůvek důvěry v lidskou poctivost. Jste tu totiž sami. Sami si nalijete sklenku, vezmete jídlo z lednice a sami zaplatíte do kasičky.

Samoobslužný sklep U Krčků Zaječí

Vodní nádrž Nové Mlýny

Další tipy na výlety

Automobilisté a cyklisté najdou v okolí mnoho dalších možností. V blízkosti se nachází Lednicko-valtický areál se všemi svými zajímavostmi. Vodáci si zase přímo v Lednici mohou půjčit kánoi a sjet si kousek Zámecké Dyje. A samozřejmě Mikulov se svými pamětihodnostmi. To je ale vyprávění na jindy.

Ubytování v okolí

Doporučujeme:

Napsat komentář