Dolní Seget je turistické městečko u letoviska Trogir v Chorvatsku

Dolní Seget neboli chorvatsky Donji Seget je známé turistické městečko ležící pouhé 4 km od Trogiru. Navštívila jsem jej před pár lety a nikdy na to nezapomenu. Dolní Seget se nachází v zátoce, která je z velké částí uzavřená ostrovem Čiovo a díky tomu je zde moře klidné.


Dolní Seget Chorvatsko

Velkou část městečka pokrývá borový háj, který místy sahá až k pláži a díky tomu je příjemná borová vůně všudy přítomná ale dlouhé opadané jehličí bohužel také, což mi v kombinaci s otevřenými botami způsobilo nejednu těžkou chvíli.

Ačkoliv má Dolní Seget cca 2 500 stálých obyvatel díky hotelům (Medena, Jadran…), kempu a apartmánům se počet obyvatel této velké obce v sezóně znásobí, a důsledky jsem viděla na přeplněných plážích a také na čistotě vody.

Pláže, které se zde nachází, jsou jen kamenité a oblázkové, na písčitou pláž se mi narazit nepodařilo.

Není pochyb o tom, že celý Dolní Seget žije turismem. Svědčí o tom místní prodejci suvenýrů obklopující cesty k hotelům, pláže obklopené atrakcemi (surfy, skákací hrady, tenisové kurty, jízdy na banánech, čtyřkolky…) a stánky, prodávající vše na co jsem si dokázala vzpomenout vzpomenout. Když se mi podařilo se bez újmy na rozpočtu dostat až na pláž, a zabrat si místo mezi lehátky ani tam jsem neměla vyhráno, protože pláž obcházejí neodbytní místní prodejci výletů na loďce.

Dolní Seget Chorvatsko

Oblíbené oblázkové pláže jsou obklopené turisty, a pokud jsem chtěla klid, měla jsem ho jen na úkor pohodlí. Kamenných pláží je zde sice dost, ale není si na nich kde lehnout, a když jsem nebyla v moři, seděla jsem na nepohodlných ostrých kamenech a každý sestup do vody byl sám o sobě zkouškou odvahy, protože jsem nikdy dopředu nevěděla, zda pod vodou nečíhají další kameny v horším případě obsypané mořskými ježky.

Pokud jste ale společenští a máte rádi společnost ostatních lidí je pro Vás Dolní Seget tou pravou volbou.

Navíc kromě ležení u moře se můžete věnovat objevováním bohatých krás tohoto městečka. Nachází se tu např. zámek rodiny Rotundů ze 16. století, barokní farní kostel.

Milovníci nočního života budou se Segetem spokojení, nachází se tu dostatek diskoték i barů a pokud budete chtít víc, pouhé 2 km vzdálené město Trogir Vám to poskytne.

Ubytování nabízí klasicky hotely, vily, apartmány v soukromí

Velký výběr nabízí Booking.com, zde si vybere opravdu každý.

Související:

Napsat komentář