Donauinsel – Vídeň


Vídeň je plná krásných památek, které mnozí z nás už navštívili. Ale věděli jste, že Donauinsel je ráj pro milovníky sportu, odpočinku i zábavy?

Dunajský ostrov Vídeň

Donauinsel je 21,1 km dlouhý uměle vybudovaný ostrov na severním okraji Vídně. Vznikl vybudováním umělého Nového Dunaje, který má regulovat množství vody v řece a chránit tak Vídeň před množnými povodněmi.

Pro mnohé Vídeňany je ostrov útěkem z pracovního shonu a vstupem do ráje odpočinku. Využívají zde svůj volný čas jak rodiny s dětmi, teenageři či senioři. Na ostrov přijíždí i mnoho cizinců nejen z České republiky, ale i ze Slovenska nebo Maďarska.

Rekreační ostrov, jak se tomuto místu říká, využívají nejvíce běžci, cyklisti, bruslaři a milovníci vodních sportů. V okolí najdete krásné zelené louky, lesy a také několik desítek kilometrů písečných a oblázkových pláží. Několik rodinných pláží s plovoucími plošinami, nudistické pláže označované jako FKK jsou hojně navštěvované v horkých letních dnech.

Na ostrově najdeme několik půjčoven lodí, jachtařské a surfařské školy, plovárny, půjčovnu vodních lyží atd. Jelikož je ostrov dost navštěvován, nechybí zde dostatečné množství toalet a pítek, kde si v parných dnech dopustíte ledovou vodu. Ostrov je oblíben pro svá zelená místa, vhodné pro piknik. Nemáte kde grilovat? Pronajměte si místo v grilovací zóně.

Donauinselfest, největší a nejpopulárnější hudební festival ve střední Evropě pro mladé probíhá na ostrově každý rok na konci června. Každý rok se na ostrově sejde okolo 3 milionů lidí, kteří míří na tento festival.

Nebaví vás příroda a jste spíše milovníci města. Promenáda Copa Cagrana, vás nemůže zklamat. Najdete tu několik barů, diskoték, kaváren, restaurací a plno zábavních atrakcí. Jste milovníci adrenalinu?

Uprostřed Donauparku najdete Donauturm, nejvyšší věž ve Vídni, ze které se v letních měsících skáče bungee jumping.

Neváhejte vyrazit do Vídně, jen hodinu od hranic, ráj plný relaxace, sportu a zábavy. Doporučuju!

Ubytování ve Vídni

Fotogalerie

Soutok nového Dunaje a Dunaje
Soutok nového Dunaje a Dunaje
Národní park Donau Auen
Národní park Donau Auen
Centrum Vídně
Centrum Vídně
Občerstvení u vody
Občerstvení u vody
6,5km od soutoku
6,5km od soutoku

Související články:

Napsat komentář