Opět, jako každý rok, je nejvhodnější doba pro výběr dovolené díky nabídce first minute zájezdů. Pojďme se společně podívat na to, kam se nemusíte bát vyrazit a kam radši nejezdit.

Před rokem, v roce 2014, jste se nemuseli obávat a prostě stačilo jen vybrat oblíbenou zemi nebo tu, kde jste ještě na dovolené nebyli a stačilo zaplatit, třeba jen zálohu 500kč na dovolenou a mohli jste se začít těšit na letní příjemný pobyt u moře.

zájezdy

Bohužel rok 2015 byl plný změn, ať už se to týká uprchlíků v Řecku, ale i teroristických útoků v Tunisu, Turecku a také nedávno v Egyptě a Francii.

Autem k moři po Evropě

I když stále dost Čechů jezdí do Chorvatska a Itálie, mnozí již cestují také k Baltskému moři do Polska, kde je sice studenější, ale pokud budou panovat 40C vedra o letních prázdninách jako v minulých letech, pak voda bude akorát. A hlavně cesta trvá jen několik hodin a ne 10 a více jako v případě, že se vydáte na jih k moři Středozemnímu.

Znám i pár lidí, kteří neváhají ujet 2000km autem, aby svoji dovču strávili v Bulharsku nebo dokonce Řecku.

Já si tam si radši zaletím :)

Kam na dovolenou k moři 2017 letecky

Trend je takový, že čím více lidí k moři létá letadlem. Výhodou proti cestování autem je pohodlí, rychlost dopravy z Čech do dovolenkových destinací a v převážné většině také stravování formou all inclusive, takže se nemusíte v podstatě o nic starat a o tom by přece měla dovolená být.

Osobně bych vyloučil výše zmíněné lokality, kde byly ty útoky teroristů, člověk nikdy neví, zda se něco podobného nestane i v létě 2016. Ale samozřejmě pokud se nebojíte a nízká cena je pro vás až na prvním místě, vyberte si takovou zemi či letovisko, kde to máte nejraději.

TIP: Nabídka zájezdů od českých a německých cestovek na Dovolena.cz

Řecko a řecké ostrovy bych se nebál navštívit, kromě ostrovu Lesbos a Kos, kde těch uprchlíků asi bude stále dost i když v hotelových komplexech je snad nenajdete. Itálie a Chorvatsko na tom bude asi podobně, ale nevím, osobní zkušenost nemám.

Letos Češi nejradši cestovali do těchto destinací:

1. Bulharsko
2. Egypt
3. Chorvatsko
4. Itálie
5. Kanárské ostrovy
6. Kapverdské ostrovy
7. Kypr
8. Maroko
9. Řecko
10. Španělsko

A kde strávíte dovolenou Vy? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích pod článkem.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •