Dovolená autem do Barcelony ve Španělsku

Jako každý rok, jsme i loni na jaře začali řešit, kam na dovolenou s dětmi. Rozhodli jsme se, že jeden rok vyzkoušíme jet po vlastní ose autem. Naším cílem bylo srdce Španělska a hlavní město Barcelona.


Dlouhá cesta autem do Španělska

Barcelona pláž

V polovině července jsme vyjeli ve dopoledních hodinách, čekala nás dlouhá cesta. Do Barcelony jsme jeli nekonečných téměř 21 hodin, ale i přes tu dlouhou cestu to rozhodně stálo za to. Na cestě autem jsme opravdu ocenili, možnost zastavení na jakémkoli místě, bez návalu lidí z autobusových zájezdů.

dovolená španělsko autem

Příjezd do Barcelony

Jelikož jsme měli předem zamluvený hotel na pláži Barceloneta, nebyla cena až tak vysoká. Ovšem hotely dál od moře byly na značně jiné cenové úrovni.

Barceloneta je asi nejznámější pláží v Barceloně.

Pláž u hotelu byla výhradně pro hosty hotelu, což jme uvítali, jelikož tam nehrozila „hlava na hlavě“. Po příjezdu jsme zaparkovali auto přímo na hotelovém parkovišti. Ubytovali se a šli jsme na pláž Barceloneta a její promenádu. I po tak dlouhé cestě nás Barcelona uchvátila v prvním okamžiku.

Život v Barceloně

Jelikož jsme spíše aktivnější a nevydržíme být celý týden pouze u moře, opravdu jsme uvítali to, že máme k dispozici auto a procestovali jsme nejen Barcelonu ale také okolí. Vzhledem k tomu, že jsme s sebou měli i ratolesti, museli jsme program podřídit zejména dětem. Nevyhnutelnou zastávkou byla barcelonská ZOO, ale také největší akvárium celé Evropy.

barcelona zoo

Jídlo

Co se týče stravy, v hotelu jsme měli pouze snídani, přes den jsme si vždy něco koupili ve městě. Jelikož bylo opravdu nesnesitelné horko, oběd jsme většinou odbyli něčím z místních obchodů a na večeři jsme pravidelně chodili do restaurací. Vyhledávali jsme ovšem levnější restaurace, tudíž je nutností popojít do vedlejších ulic, kde jsou ceny přívětivé i pro nás.

Barcelona památky

Dovolená utekla opravdu rychle a my jsme byli možností vlastní cesty autem tak uchváceni, že i letos přemýšlíme, kam na dovolenou po vlastní ose. Opět začínáme přemýšlet o Španělsku, ale tentokrát o odlehlejších letoviscích, než je Barcelona, tak snad budeme opět natolik nadšeni!

Ubytování Barcelona

Napsat komentář