Dovolená autem do Itálie

Asi před dvěma lety jsme se s rodinou rozhodli jet někam na dovolenou autem. A vybrali jsme Itálii. Naše cesta trvala něco kolem 11-ti hodin, což docela ujde. Byli by jsme na místě asi tak o hodinku a půl dřív, ale měli jsme sebou 2letou holčičku, takže přestávky musely být častěji než obvykle.


Cesta autem do Itálie

Cesta byla zdlouhavá a všichni jsme měli zdřevěnělé zadky od neustálého sezení a rozbolevělé záda a nohy od malého prostoru pro natažení.

Když pominu rozbolavelé tělo, tak i nekonečně dlouhou cestu autem jsem si osobně užila. Měla jsem nádherný výhled na všechny krásy naší Matky přírody. Jeli jsme přes Rakousko, kde jsem viděla krásné louky a kopce plné ovcí, krav a koní. Cesta nám vedla i přes pohoří Alp, což je opravdu nádherný zážitek.

Přeci jen kolikrát denně jedete skalním mostem, který vede uprostřed jednoho z nejznámějších pohoří světa?

Naše cesta posledích pár hodin vedla přes dlouhou dálnici, vedle který bylo jen vysušené pole a nic víc. Měla jsem dokonce pocit, že cítím moře, ale to mohlo být jen tím jak moc jsem se tam těšila.

Itálie je nádherná

Itálie pobřeží

Když už jsme konečně přejeli přes italské hranice, nemohla jsem uvěřit vlastním očím. Itálie je tak poklidné místo. Je tu spoustu přírody. Dokonce to tu je zařízené tak, aby domy a ulice moc nezasahovaly do přírody. Romantické prostředí jako ve filmech, až na to, že tohle je skutečnost. Nad každém okně je postavena zakulacená plachta, mají tu postavená kola s košíky, ve kterých jsou položeny klasické dlouhé bagety a na každý balkón byl posetý květinami. Přísahám, že jsem tu nikde neviděla továrny ani firmy poblíž města. Měli je postavené na odlehlém poli, o čem si my Češi můžeme nechat jen zdát. Žádný smog. Hned se mi dýchalo lépe.

Ubytování

Konečně jsme dorazili do naší rezidence v Caorle, která byla blízko moře, ale i tak jsme před svým pronajmutým domečkem měli bazén. A jako milovnice pizzy jsem ocenila pizzerii, která byla pár bloků od našeho domu. I lidé tu jsou milí, usměvaví a mají pochopení, když se neumíte dorozumět jejich řečí. Pamatuji si název našeho hotelu – Villagio Ai Pini. Je to opravdu nádherný hotel a naprosto dokonalá rezidence. Úplně tyrkysové moře tu nemají, ale zas tu mají úžasné vlny, na kterých se dá perfektně blbnout.

booking

Myslím, že to nebylo naposledy co jsem sem zavítala. Všem bych toto místo doporučila, i cestu autem, protože z auta toho vidíte mnohem víc než z letadla.

Už jste četli

Napsat komentář