Dovolená autem do zahraničí – tipy kam vyrazit


Kam na dovolenou autem do ciziny můžete začít řešit již nyní. Podívejte se na tipy na místa, o kterých jste už určitě slyšeli, ale ještě jste zde možná nebyli. Není nutné stále jen jezdit autem do Chorvatska, když jsou i jiné alternativy a často zajímavější.

Dovolená autem

Dovolená autem tipy kam vyrazit

Balt (Polsko)

Balt v Polsku je nejlepší možnost, jak jet k moři autem levně a rychle. Nízké ceny ubytování, výborné jídlo, krásné okolí a příjemní lidé, to vše na vás u Baltského moře na severu Polska čeká.

Rujána (Německo)

Německý ostrov Rujána Češi navštěvovali už za totality a i dnes, po letech, se sem stále vrací. Ceny sice nejsou tak nízké jako v Polsku, ale dovča zde také stojí za to. Navíc je to skvělé místo, pokud máte dýchací potíže. Díky jódu ve vzduchu si dovolenou nejen užijete, ale ještě pomůžete svému zdraví.

Lago di Garda (Itálie)

Italské jezero Lago di Garda ocení každý, kdo se nechce jen celý týden válet u moře, ale má rád jak turistiku pěší tak i cyklo turistiku. Na kole zde můžete jezdit celý týden a stále bude co objevovat. Stejně tak i tras turistických zde je mnoho. Můžete sem vyrazit i na prodloužený víkend.

TIP: Dovolená autem je levná. Dokonce i u cestovky

Slovinsko

Do Slovinska autem také dojedete a zde si stačí vybrat, zda dáte přednost pobytu u moře, nebo na horách. Možností je dost.

Chorvatsko

Autem do Chorvatska, to je česká klasika. Pokud se na Jadran hodláte opět vypravit, přečtěte si články o místech, která jste zde ani na ty roky pravidelného cestování nemuseli vidět nebo ani nevíte, že je zde najdete, jako např. levandulová pole na Hvaru.

Holandsko

Do Holandska autem dojedete také „za chvíli“ a přestože na koupání to tu určitě nebude, míst, co zde vidět, je mnoho. Stačí si přečíst holandské cestopisy zde na webu.

Francie

Francie, to není jen Paříž, Eiffelova věž a Vítězný oblouk. Nejlépe tuto zemi poznáte, pokud ji sami autem procestujete.

Rakousko

Rakousko je v podstatě „za rohem“. Můžete sem jet i jen na prodloužený víkend, nebo třeba na jednodenní výlet – třeba na návštěvu Medvědí stezky, ale lepší je si zde naplánovat dovolenou na celý týden.

Švýcarsko

Stejně tak jako v Rakousku, i ve Švýcarsku je krásně. Přečtěte si články o tom, co zde navštívit a jaká zde je dovolená.

Důležité odkazy

Čtěte ještě

2 komentáře u „Dovolená autem do zahraničí – tipy kam vyrazit“

  1. A co Asie? Mě by spíše zaujaly Thajské ostrovy – určitě by to byl nezapomenutelný zážitek :)

Napsat komentář