Dovolená Chorvatsko Promajna


Na dovolenou jsme vyrazili s rodiči a partou známých i s malými dětmi. Cesta nebyla nikterak dlouhá takže jsme ji všichni v pořádku zvládli. Jeli jsme přes noc, což bylo ideální, protože to alespoň rychleji uteklo, ale tato možnost nemusí vyhovovat všem.

Cílem byla Promajna, která se nachází mezi Baška Vodou a Makarskou. Je to vcelku malé městečko, ale kvůli turismu se začalo rozrůstat. Oblíbenost u Čechů už ale není tak veliká jako dříve a proto je zde nyní již větší klid než byl například před 3 lety.

Dovolená v Promajně

Ubytovaní jsme byli u milého staršího páru, který tu má postavený hezký apartmánový dům. Pokoje byli opravdu velké a v přízemním apartmánu byla i malá terasa s posezením.

rezervujte ubytování

Každý den ráno jsme chodili do moře dokud pláž ještě nebyla tolik obsazená. Našli jsme si většinou místečko pod stromy, takže jsme ani nepotřebovali slunečník. Moře je zde opravdu krásné, plné života počínaje mořskými ježky, rybkami, sumýši, občas můžete narazit i na hvězdice či malé nežahavé medúzy. Měli jsme štěstí, že jeden známý měl kapitánské zkoušky, takže jsme si mohli půjčit loďku a prozkoumat pobřeží a jeho zákoutí, kam se jinak nedostanete.

Protože máme rádi pěší procházky, skoro každý večer jsme chodili podél pobřeží přes Baška Polje do Baška Vody, kde to vpodvečer začíná žít. Velice doporučuji ochutnat místní zmrzlinu, protože je naprosto božská.

Jeden den jsme vyrazili autem do Makarské a odtud pak trajektem na ostrov Brač, prozkoumat jeho krásy a navštívit všem známou vesničku Bol. Pokud vám nevadí cesta autem a trajektem, určitě mohu jen doporučit.

Samotná Makarská je krásné město, které je ale lepší prozkoumat pěšky a proto jsme vyrazili z Promajny „kozí stezkou“. Je to dobrodružná cesta, ale za tu krásu okolní přírody a ty přenádherné malé plážičky to určitě stojí.  Dovolená v Promajně je opravdu skvělá, jezdíme sem již několik let a jsme stále stejně nadšeni a spokojeni.

Ubytování Promajna – apartmány

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář