Dovolená Keňa, to je Afrika a Masajové

Masajové jsou etnikem černých obyvatel čítajících nejméně 250 tisíc lidí. Usadili se v Keni, v oblasti mezi nejvyšší africkou horou Kilimandžárem a Mount Kenya. Díky své pověsti bojovníků a zachování tradičního způsobu života jsou jednou z největších atrakcí celé Keni.


Dovolená Keňa a cesta za bojovníky v rudém

Cesta k nim je dlouhá, plná zářivě oranžového písku a divokých psů na cestě.

Délka letu Praha – Keňa je 9h.

Místy je cesta tak nesjízdná, že kdybychom neměli terénní džíp, určitě bychom neprojeli. Nikdy by mě nenapadlo, že za Masaji pojedeme více než hodinu naprostou pustinou. Krajinou, která vypadá, jako kdyby tam člověk ještě nikdy nevkročil.

Keňa divocí psi

Když zahlédnu prvního bojovníka v červeném hábitu s barevnými korálky a sandály z gumových pneumatik od auta. Nemůžu uvěřit, že tohle je můj první živý Masaj. Překvapuje mě, jak moc je doopravdy vysoký.

Masajové Keňa

Vezeme jim dárky, o naše evropské oblečení nestojí, ale největší radost jim uděláme nově zabalenými a ostrými plátky žiletky.

invia keňa

Život v maňatě

Turisty asi nejvíce zajímá jejich způsob života. Vesnice zvaná Boma uspořádaná do kruhového tvaru je obehnána plotem z nalezených větví. Ovšem nejzásadnější jsou jejich chýše zvané maňaty, kostra je utkaná z větví kolem rostoucích stromů a stěny dotvořeny vyschlým kravským hnojem.

Afrika Keňa

Uprostřed maňaty je oheň, který ženy udržují po celý den. Chýše jen asi tři a půl metru v průměru a vysoká není ani dva metry, dospělý muž se v ní nepostaví, ale dovnitř se vejde všechno. Je tam sklad potravin, kuchyň, místo pro přespání a samozřejmě i pro nějakou tu kozu. Je zvláštní, že uvnitř je chlad, jako kdyby tu byla klimatizace, ale dokonce se tu nedrží ani mouchy. Nikomu ani nevadí, že tu není elektřina a na západ slunce tu turisté čekají jako na horkou novinku v kině.

Zajímá vás více info o této africké zemi? Zde jsou důležité informace, které se mohou hodit.

Keňa dovolená a last minute zájezdy na Invia.cz

Očkování – rozhodně doporučuji přečíst.

Keňa mapa

Víza

Keňa wikipedie

Doba letu z Čr je přibližně 9 hodin.

Hlavní město je Nairobi.

Další články z Afriky:

Napsat komentář