Dovolená na Floridě + NASA a zábavní parky


Florida nejsou jen krásné pláže a z televizních seriálů známé město Miami. Florida je zemí s těmi nejznámějšími zábavními parky na světě. Mimo zábavní parky je zde také obrovskou atrakcí středisko NASA.

Vzhůru do vesmíru

Mnozí si jistě vzpomenou na starty raketoplánů. Právě ty startovaly z mysu Canaveral, kde sídlí Kennedyho vesmírné středisko. První raketa ze zdejšího kosmodromu odstartovala již v roce 1950, a i když jsou raketoplány nyní již v muzeu, zdejší odpalovací středisko se používá stále.

Kennedyho vesmírné středisko NASA Florida Usa

Vesmírné středisko je otevřeno také návštěvníkům. Prohlídka má několik okruhů a mezi jednotlivými budovami převáží návštěvníky autobus. Za vidění kromě původního řídícího střediska pro starty, jistě stojí také obrovská hala, kde naleznete původní raketu používanou v programu Apollo.

Kennedyho vesmírné středisko NASA - raketa Apollo - Florida Usa

Walt Disney Word resort

Největší Disney park na světě najdete ve Floridském městě Orlando. Se svou rozlohou 101km2 a čtyřmi tematickými parky je opravdu impozantní. Otevřen byl v roce 1971 a zahrnuje také mnoho hotelů, vodních parků a nákupních středisek. Nepočítejte však, že byste zvládli projít tyto parky za jediný den, možná by se Vám mohlo poštěstit zvládnout zdejší atrakce alespoň za týden. Navíc koho by neuchvátilo potkat živou ježibabu ze sedmi trpaslíků nebo podívat se do Lego světa.

Nezapomenutelná jízda

Kromě Disney parku můžete vyrazit do Universal parku, který se nachází nedaleko. Velice populární je expozice Mužů v černém (Men in Black), kde si můžete zastřílet na mimozemské vetřelce. Navštívit můžete i jednu z adrenalinových horských drah. Na jízdu po této dráze jistě nikdy nezapomenete. Tuto jízdu však doporučuji absolvovat před obědem.

TIP: Filmová studia Universal můžete vidět i v Los Angeles.

Universal park Florida Usa

Kromě zábavních parků můžete na Floridě navštívit také mnoho přírodních rezervací, které zde naleznete ve velkém množství. Nádherný je národní park Everglades. Cestu si však naplánujte mimo období hurikánů, aby Vám zážitek nezkazil silný vítr a déšť.

Ubytování na Floridě, dovolená, zájezdy

Rezervujte ubytování na Booking.com

Vybírejte zájezd na Dovolena.cz

Napsat komentář