Dovolená na Islandu levně. Turistika, sopky a kempy


Minulý rok jsme se rozhodli navštívit Island a procestovat ho. Zakoupili jsme si jen letenky a zbytek byla pouhá improvizace. Přiletěli jsme do hlavního města Reykjavik, které jsme dva dny pořádně prostudovali a pak pokračovali dál na venkov.

Pokud se ptáte, jak jsme se všude dopravovali, měli jsme již z domova zarezervované auto, které jsme měli pronajaté na celý pobyt a objeli jsme autem opravdu celý Island, jak popisuje tento mini cestopis. Auto rezervujte na Rentalcars.com.

island dovolená 1

Kempy a stanování

Místo hotelů jsme se při cestování rozhodli pro místní kempy. Je to levné ubytování a přesto komfortní.

Kempy najdete na známém webu Booking.com

Na Islandu dost fouká, takže si ke stanu přibalte opravdu spolehlivé ukotvení, aby Vám stan vítr neodfoukl. Počítejte s tím, že v kempech se dá platit především v hotovosti. V každém kempu lze dobít své elektronické přístroje zadarmo.

island dovolená 2

Island je druhý největší ostrov v Evropě po Velké Británii. Od Skotska je vzdálen 800km, od Norska 950km. Ostrov Island je známý také tím, že je zde sopka Hekla, která měří 1491m.

Počasí

Island jsme navštívili v létě. V tomto období se teploty pohybují od 0 do 20 stupňů. V noci bývá opravdu zima, takže si přibalte teplé oblečení a výbavu do stanu. Vítr zde fouká opravdu silný a pokud spoléháte na místní předpověď počasí, ani ta nemusí vyjít. Počasí je zde opravdu nevyzpytatelné.

island dovolená 3

Lidé

Obyvatelé Islandu jsou opravdu milí, přátelští a láskyplní. Jelikož jsme se celých 14 dní potloukali po krajině a po kempech, často se nám podařilo zabloudit. Jakmile potkáte člověka, okamžitě se s Vámi chce dát do řeči, poradí Vám cestu, a snesl by Vám opravdu modré z nebe. Lidé zde jsou pohodáři.

island dovolená 6

Ceny

Co se týče suvenýrů, suvenýry jsou opravdu drahé. Jídlo vyjde zhruba na cenu jako u nás. Kempy byli cenově přívětivé. Co nás ale velmi potěšilo bylo to, že všechny turistické atrakce, i přírodní parky, apod. byly zadarmo a my opravdu nikde nezaplatili ani korunu.

island dovolená 5

Venkov a krajina. Island, to nejsou jen sopky

Z Islandu jsme viděli opravdu všechno důležité. Mně osobně nejvíce nadchnuly vodopády Skógafoss, které byly mým největším zážitkem z celé dovolené.

TIP: Island autem kolem dokola za 8 dní.

Poznali jsme i typickou krajinu Islandu, náhledli jsme do domácností, a zjistili jak se zde žije a co je pro islandský život typický.

island dovolená 4

Každému, kdo o Islandu uvažuje, mohu tuto cestu za poznáním jen doporučit. Pro mě to byla neobvyklá dovolená, na kterou nikdy nezapomemu a slovy se ani popsat nedá.

Kdy jet na Island

Turistická sezona je od června do srpna, takže cestování doporučuji právě v těchto měsících. Mimo sezonu je většina turistických atrakcí zavřena.

Ubytování

Ubytování na Islandu vybírejte na Booking.com

Letecké zájezdy

Poznávací zájezd na Island letecky vybírejte na Invia.cz

V nabídce nechybí ani Islandská mozaika s Janem Burianem (letecké víkendy).

island dovolená 7

Důležité odkazy

Rentalcars.com – půjčovna aut (car rental)

  • Mapa – podívejte se, kde leží Island (Iceland)
  • Wikipedie Island – Počet obyvatel, hlavní město Reykjavík, gejzíry, časový posun a další informace
  • Cestovní doklady  – stačit vám bude pouze občanský průkaz.

Napsat komentář