Dovolená na Krétě v hotelu Porto Platanias

Hodně jsem přemýšlel, kam o prázdninách letět k moři, ale nakonec, kvůli předchozím zkušenostem, jsem se vydal na Krétu do čtyřhvězdičkového hotelu Porto Platanias, nedaleko města Chania.


Recenze hotelu Porto Platanias beach resort & spa

Na internetu bylo popsáno všechno špičkově, takže jsem se s rodinou k moři docela i těšil. Po přistání na letišti rozvážel naší početnou českou skupinu autobus do našich míst. Cesta byla dlouhá 30 minut, což oproti ostatním trasám z letiště Chania je poměrně dobrý čas. Překvapivě jsme v našem hotelu vystoupili pouze my a jeden kamarád. Ale to nevadilo, aspoň jsme nemuseli poslouchat české konverzace.

Dovolená na Krétě v hotelu Porto Platanias byla skvělá.

porto platanias hotel chania řecko 1

Vchodová část vypadala opravdu hezky, byla tam taková malá fontánka s bazénovou průzračnou vodou. Jinak celý hotel byl komfortní, ale radím vám, ikdyž napíšete, že si přejete pokoj s balkónem ve vyšším patře, je úplně normální dostat pokoj v přízemí.. Ale uvnitř to bylo pěkné, měli jsme třílůžák s přistýlkou, měli jsme dva pokoje oddělené posouvacími dvířky. Jediným větším problémem byla terasa. Měli jsme možnost v přízemí mít menší terásku abychom sušili plavky. Nevím jestli to bylo problémem právě zmiňovaného přízemí, ale měli jsme tam opravdu velký smrad, asi nějaké odpadní látky, ale bylo to k nevydržení. Kamarád ve druhém patře ale žádné problémy neměl, a měl výborný výhled z balkónu na moře. Samozřejmě nechybí klimatizace. Pokoje by tedy být ani problém neměli.

Potřebujete něco nakoupit, suvenýry a podobně? Žádný problém, trhy jsou vzdáleny stejně jako supermarket a minimarket asi tak 100 m od hotelového rezortu. Jedno vám poradím, není nutnost si kupovat vodu v obchodě, protože na každé večeři dostanete láhev pitné vody zdarma.

Přečtěte si další recenze hotelu Porto Platanias na webu cestovky Invia.

Pomalu se dostáváme k jídlu. Měli jsme zaplacené all-inclusive, a opravdu toho nelituji. Jídla byla asi nejlepší, která jsem doposud zažil. Neskutečný výběr z pokrmů, každý si najde něco jeho chutí. A nechybí například dortíky jako zákusek. Jinak na pláži si můžete dát zmrzlinu a pití, samozřejmě také v ceně. Nachází se zde 3 restaurace, jedna je placená, vaří zde výborné pokrmy.

Kréta – srdce antického Řecka

Pláž je od hotelu vzdálena cca 300 m. Při vstupu do moře je pláž oblázková, jinak je celá pokryta jemným pískem. Pokud si jedete užít hlavně vlny, tak to vás bohužel zklamu. Nejen, že vůbec nefouká vítr, ale také nejsou nijak zvlášť velké vlny. Měli jsme štěstí jen jeden den, ale to zase bylo něco. To byly obrovské vlny a nakonec i zakázali přístup do moře. Lehátka jsou k vypůjčení za 3 eura, což není žádný velký problém. Pokud se potřebujete od moře odreagovat do bazénů, je jich tu celkem pět. A docela velkých, určitě je vyzkoušejte.

TIP: Recenze nejlepších hotelů na ostrově Kréta – Top 10.

Kdo by chtěl poznat nějakou tu kulturu, můžete se například vydat do nedalekého města Chania, přezdívaného jako Benátky východu, nádherné městečko. Já ale doporučuji jednoznačně výlet na pirátský ostrov Gramvousa s lagunou Balos. Dopravujete se obrovskou lodí a poté můžete vystoupit až na úpatí ostrova. Po náročném stoupání vás čeká nádherná laguna, smaragdové barvy s zářivě bílým pískem a množstvím mušlí. Laguna je poměrně teplá a mělká, stojí to za to.

Tento hotel je dle mého uvážení nejlepší ve kterém jsem kdy byl. Personál se k vám chová také velmi slušně, ale vy ho vcelku vůbec nepotřebujete. Kdo budete příští rok přemýšlet nad dovolenou u moře, pozastavte se u tohoto hotelu.

zájezdy

Dovolená Kréta a fotogalerie

Jeden z pěti bazénů u hotelu

porto platanias hotel chania řecko 2

Ztroskotalá pirátská loď na ostrově Gramvousa

porto platanias hotel chania řecko 3

Na Krétě můžete navštívit i tyto hotely

Napsat komentář