Kuba je země, která si svými kontrasty musí získat srdce každého, kdo ji navštíví. Strávili jsme na Kubě 3 týdny, během kterých jsme poznali lesk a bídu Havany, nádherná koloniální města, zašlou slávu dávno zapomenutých měst, život hrdých Kubánců i krásné přírodní scenérie.

Dovolená Kuba

Na Kubě si můžete zaplatit drahý hotel či resort se vším komfortem, nebo bydlet přímo u Kubánců doma v takzvaných „Casa particular“ s tím, že vlastně nevíte, do čeho jdete. My jsme si vybrali druhou možnost a ani jednou jsme nelitovali.

Kubánci tvrdí: Hotel není Kuba, Casa particulares je Kuba! A mají pravdu.

Na světě budete těžko hledat fotogeničtější město než je Havana. Město v troskách, do kterého byste ani náhodou neřekli, že kdysi bývalo nejbohatším městem Latinské Ameriky. Honosné domy, nyní napůl rozbořené a dříve slavná promenáda, nyní se vinoucí kolem polorozpadlých domů a špinavých ulic, mají stále neskutečné kouzlo.

A především mají obyvatele, kteří svou záviděníhodnou a těžko srozumitelnou hrdost dávají jasně najevo. Nikdo přece není víc než Kubánec! Svou zemi milují a přestože většina z nich nic nemá, jsou přátelští a stále veselí. Nemají rádi Američany, ale když jsme řekli, že jsme z Czechoslovakia, okamžitě nás začali objímat a povídat o traktoru Zetor, našich fotbalistech a Praze.

Zájezdy na Kubu vybírejte na > Invia.cz > Dovolena.cz > Travelportal.cz

kuba auta oldtimerkuba havana staré auto

Luxusní a zároveň klidná dovolená může být právě s odletem z Německa.

kuba havana ulicekuba kapela

Projeli jsme na kole kouzelné údolí Viňales, v jehož okolí se pěstuje tabák pro ty nejlepší doutníky na světě. Čas ale jakoby se tu zastavil. Běžně potkáte na ulicích koně a půdu obdělávají ručně za pomoci volů – obrázek jak z knihy „Jak žili naši předkové“.

kuba most

Oblíbená a zároveň nejlepší doba na dovolenou, to jsou právě Vánoce a Silvestr.

kuba pláž nápis

Bydleli jsme v krásných opravených koloniálních domech a koupali se v moři u nádherných bílých pláží. Jeli jsme 60 let starým taxíkem se stejně starým taxikářem přes 100 kilometrů a seznámili se s Kubáncem Pepou, plně hovořícím česky. 5 let pracoval v Mostě, našetřil peníze a koupil si za ně na Kubě dům, ve kterém nás hostil vynikajícím rumem. Nyní šetří na dovolenou: jeho snem je ještě alespoň jednou v životě navštívit Prahu.

Kuba je kouzelné místo a to, že jsme v obchodě často nesehnali nic než rum, balíček těstovin, krekry a občas párky, nás nijak neomezovalo. Jen jsme si občas přidali jako na jiné planetě. Na krásné, bezstarostné a energii vyzařující planetě, kam se určitě ještě chceme vrátit.

Kdy jet na dovolenou na Kubu

Nejlepší období, kdy zde již nehrozí hurikány, je období sucha a měsíce listopad, prosinec, leden, únor, březen, duben. V těchto měsících je zde ale hlavní turistická sezona, tak pokud uvažujete o tom, že zde „v zimě“ strávíte například Vánoce nebo Silvestra, nenechávejte nákup dovolené na poslední chvíli, protože ty nejlepší hotely (často i ty nejlevnější) budou již rozebrané.

Kuba zájezdy a dovolená

Zaujalo nás: Vyhlášené poznávací zájezdy na Kubu na ESO travel

S německou cestovkou bude dovolená na Kubě opravdu levná. Oblíbená oblast je Trinidad a Varadero. Velký zájem je i o poznávací zájezdy (samozřejmě letecky). Na těchto webech najdete informace, kolik stojí tato (zimní) dovolená, jaká bude cena pro rodinu s dětmi i pro seniory. Veškeré info zde.

Vyberte si last minute zájezd na Kubu levně na Invia.cz

Dovolená na Kubě  – lastminute na Dovolena.cz

Ceny zájezdů na Kubu porovnáte také na Travelportal.cz

kuba moře pláž

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •