Dovolená na ostrově Samoa byla jako v ráji

Samoa se stala mou nejoblíbenější prázdninovou destinací z jednoho prostého důvodu. Proč? Protože tam najdete ráj na zemi! Dva hlavní ostrovy Upolu a Savai’i leží někde daleko uprostěd Pacifiku snad na samém konci světa.


Ostrov Samoa

Samoa dovolená

Jedno jediné město Apia se nachází na menším ostrově Upolu, kde je i letiště, na které jsme z Nového Zélandu letěli přibližně 4 hodiny.

Polynésie leží na mapě vpravo od Austrálie a právě zde najdete i Samojské ostrovy.

Jakmile člověk opustí hlavní a jediné město země Samoy, rázem z něho opadnou veškeré každodenní starosti a cítí se svobodně jako nikdy předtím.

samoa dovolená 2

Zamluvené auto nás čekalo před letištní halou, usměvavý Samoánec nám pomohl se zavazadly a popřál nám šťastnou cestu. A pozor na padající kokosy, dodal!

Ne nadarmo se Samoe říká země kokosů a úsměvů.

Z letiště jsme ihned vyrazili na jižní pobřeží ostrova Upolu, kde nás čekalo připravené ubytování v dřevěných Fale. Pokud někdo neví, co je to fale, tak si představte to nejromantičtější ubytování na pláži. Dřevěná otevřená budka na čtyřech kůlech s výhledem na oceán, s moskytiérou, malou lampičkou a rákosovými závěsy za pár samoánských Tala (místní měna) za noc.

zájezdy

Místní „mama“ vždycky něco dobrého uvaří, takže o hladu nebudete. Restaurace najdete jenom ve městě a v rezortech, takže si klidně můžete odpočívat na zlatavé pláži u azurového moře pod kokosovými palmami, pozorovat mořské želvy a čekat, až vás milá a starostlivá „mama“ zavolá k večeři.

Výlety na ostrově

Samoa ale není jenom o odpočinku na pláži. Přírodní krásy vás donutí sednout do auta nebo místního autobusu a vydat se na průzkum. Co třeba průzračné vodopády, do kterých můžete nejen skákat, ale třeba i sjíždět korytem ve skále přímo do osvěžujících jezírek. Mluvím o Sliding Rocks kousek od Apii. Nebo třeba To Sua Ocean Trench na jihu Upolu – ohromná díra v zemi, ve které se dá koupat.

samoa dovolená 4

Potápění si užijete

Savai’i se nám líbil snad ještě víc a jeho návštěvu mohu jedině doporučit! Nezapomeňte si potápěčské brýle a šnorchl, protože podmořský svět kolem ostrova je tak barevný a bohatý, že nebýt šnorchlu, člověk by se pro tu krásu snad ani nestihl nadechnout.

Samoa by se dala popsat v jedné větě. Zastavil se tam čas a to je jedině dobře!

Dovolená Samojské ostrovy

Podívejte se na ceny dovolené na webu Invia.cz, kde si zároveň můžete přečíst recenze hotelů.

samoa dovolená 3

Související:

Bayahibe: Zakus pravou chuť Karibiku

Napsat komentář