Dovolená na ostrově Vir v Chorvatsku

Velmi živě si pamatuji na svoji první dovolenou s manželem v Chorvatsku. Bylo to rok po svatbě a já pořád viděla v mém muži toho nejúžasnějšího a dokonalého chlapa, ze kterým vše klape tak jak má, se kterým mi nic nechybí a který mě dokáže udělat spokojenou po všech stránkách.


I nyní můžu říct totéž, ale nebyly vždy jen růžové chvilky. První zatěžkávající zkouška byla naše první dovolená. Ale začněme pěkně od začátku.

Brali jsme se v září. Právě jsme oba nastoupili do práce a protože pracuji ve školství, tak jsem si nemohla dovolit odjet na svatební cestu. Domluvili jsme se, že si svoji první dovolenou užijeme až v létě v Chorvatsku. Oba jsme se moc těšili a postupně začali plánovat. Jsou ale situace, které se dopředu jednoduše neplánovat nedají.

Chorvatsko lodě

Chorvatsko ostrov Vir

Ostrov Vir recenze

Byl třetí červencový týden a my se vydali na cestu na naši dovolenou. Jeli jsme autem do předem zamluveného apartmánu na ostrově Vir, který nám doporučili známí. Při příjezdu jsme hned odhalili první chybu. Plně jsme se spolehli na doporučení, ale nepřesvědčili jsme se z fotek, zda nám právě toto ubytování bude vyhovovat. Místo malého bytečku v apartmánu jsme dostali jeden pokoj, ve kterém nebylo k hnutí. Kuchyň a koupelna byly společné pro celý objekt. Ubytování se nám nelíbilo, ale vyčerpaní po náročné cestě jsme neměli sílu hledat v sezoně za plného proudu jiné ubytování v cenovém rozmezí, které jsme byli ochotni utratit. Tak jsme se nastěhovali do toho jednoho pokoje a já i přes slib, že si těch deset dní naplno užijeme, byla příšerně naštvaná na mého muže, že to nezařídil lépe.

TIP: Ubytování na ostrově Vir najdete na Bookingu a vybere si každý – hotely, pensiony i soukromé apartmány.

Na pokoji jsme se moc nezdržovali. Ale o adrenalinové zážitky nebyla nouze. Hned první den jsme se pořádně spálili, potom pár dní pršelo a bouřilo se, tak jsme jezdili na výlety po okolí, které ale nakonec byly moc fajn. A nakonec, když jsme konečně zase mohli do vody, tak manžel šlápnul na ježka. Po této dovolené jsme se vraceli snad ještě více unavení, než když jsme na ni odjížděli. Mírně zhádáni a s pocitem, že za to všechno snad může ten druhý.

Víte že na ostrově Vir je i pěkná utajená pláž.

Chorvatsko ostrov Vir 2

Po návratu krize odezněla, ale nám už bylo jasné, že si dovolenou „na slepo“ užít neumíme. Od té doby cestujeme pouze s cestovkami a zatím ještě nepřišla touha to nějak měnit.

Turistické informace

Předpověď počasí

Mapa ostrova Vir

Související:

Napsat komentář