Dovolená na polském pobřeží u Baltu nemá chybu


Polské pobřeží je pro většinu Čechů jedna velká neznámá. Je to však místo, kde se můžete pohodlně natáhnout na pláž, prozkoumávat historické zákoutí starého Polska, zajít si do příjemné restaurace nebo se věnovat nejrůznějším sportům.

Pomořansko Polsko

Polské pobřeží a oblast Pomořanska je od nás vzdálená pouze pár hodin jízdy po polských cestách, které jsou rozhodně v lepším stavu než ty české. Ubytování se v této oblasti hledá snadno, pokud chcete mít dovolenou naplánovanou, pak je ideální rezervovat si pokoj či apartmán dopředu, klasicky na Booking.com, ale je možné jet i na vlastní pěst. V každém městě či vesnici najdete vývěsky hlásající volný pokoj. Případně je možnost přespání pod stanem, kempy jsou zde běžně dostupné.

Polsko Pomořansko

Asi nejkrásnější částí pobřeží je území kolem města Gdaňsk, ze kterého se dá jet na tzv. Helskou kosu. Dalším nádhernou oblastí je město Szczecin (česky Štětín).

Písečné pláže a duny se prolínají do nízkých borovicových porostů a to vše pár metrů od centra města.

Na plážích se nemusíte obávat davů turistů, navíc jsou zde pláže volně přístupné, nejsou zde hotely, které si nárokují určité úseky. Přes léto je zde příjemně teplo na koupání a pofukuje mírný vítr. Při procházce promenádou potkáte spoustu stánků s jídlem, ve kterých se dá velice dobře najíst, prodávají zde různé druhy ryb, nejčastěji smažených a jako sladkou tečku si můžeme koupit čerstvé gofry. Pokud nechcete jíst venku, ve městech jsou rybí restaurace, ale také restaurace či bistra, která nabízejí tradiční polské pirohy lišící se od ruských a velice doporučuji je vyzkoušet.

Navštivte Balt, je to krásná část Evropy, kam stále nejezdí tolik lidí jako na Jadran.

rezervujte ubytování

polsko pomořansko 1

Polská města si nenechte ujít

Vzdálíte-li se od moře a vnoříte se do půvabných uliček přímořských měst, najdete romantická zákoutí, katedrály, kostely, které reprezentují silně věřící polskou populaci. Ve městech se velice dobře orientuje, jsou přehledná, místí jsou velmi příjemní lidé a rádi vám poradí. S jazykovou bariérou si nemusíte dělat starosti, protože se domluvíte i česky a polštině jde dobře rozumět. Do oblasti polského Pomořanska se dá jet na dovolenou s dětmi, ale i na romantický prodloužený víkend ve dvou. Pokud stále váháte, pak neváhejte a jeďte.

Oblast Pomořansko je i u Baltu v Německu o kterém jste si na tomto webu také přečíst článek.