Dovolená na Rujáně v Německu u moře


Dovolená v Německu se ne vždy rovná dovolené u moře, my jsme se loňské léto ovšem přesvědčili, že i dovolená na severu Německa na Baltu může být malebná. Týden jsme strávili na ostrově Rujána (Rugen), konkrétně v městečku Prora. Měli jsme tedy přístup k Baltickému moři.

Tento cestopis popíše ostrov Rujána, dozvíte se zajímavosti, vše o ubytování i počasí na Rujáně. Kdo má zájem o kite kurzy, pak si zde také přijde na své. Vyrazit na Rujánu mimo sezonu je dobrý nápad, rozhodně zde bude méně lidí, ale teplota moře ještě nižší než v létě, takže pod 20C. Přečtete si, jaký zde byl jeden zářijový víkend.

Rujána dovolená 2024

K Baltskému moři se můžeme vydat autem nebo můžeme využít vlakovou dopravu a to přímo do měst s břehy moře, pro někoho jedinou nepříjemností může být nepřímý spoj z České republiky a tak se musí v Německu přestoupit.

Pojedete-li autem, což se dá předpokládat, pak doporučuji rezervaci ubytování předem na Booking.com.

Moře a písečné pláže

Pro některé lidi by se mohlo toto moře zdát příliš studené, ovšem opak je pravdou. Za velice horkých dní je toto moře ideální pro osvěžení a slunit jsme se mohli každý den na skvěle upravené písečné pláži. Němci milující pořádek, se o své pláže jako o všechno, umí dobře postarat a těžko byste zde hledali nějaké odpadky, jak je tomu mnohdy mořských oblastech na jihu Evropy.

Historie a zajímavosti

Milovníci historie mohou prozkoumat největší nedostavěný hotel na světě, do jehož výstavby se pustil v roce 1938 Hitler. Stavba trvala až do začátku války, podařilo se dokončit jen hrubou stavbu.

Hotelový komplex se jmenuje Prora a má 10 000 ložnic !!!

Tento kolos, dlouhý čtyři kilometry měl sloužit pro německé dělníky. Nyní ovšem chátrá a postupně se některé části opravují, ovšem jedná se jen o mizivé procento. Problém ovšem pramení od státu, který budovu chrání jako památku.

Rujána výlety – poznejte okolí a nádherná města

Po plážích je možné dojít poklidnou vycházkou do okolních měst, které svou architekturou stojí za návštěvu. Naopak nadšenci do přírody mohou v parných dnech zalézt do lesa, který navazuje přímo na písečnou pláž.

Chystáte se na dovolenou do Německa? Čtěte další článek o Rujáně.

Neskutečná dovolená, o které jsme před pár lety ani neuvažovali se stala pohádkou, ve které nám nic nechybělo. V budoucnu určitě plánuje pobřeží Baltské moře prozkoumat více a nebo to možná příště bude Severní moře.

Kitesurfing – kiteboarding na ostrově Rujána

Kdo nevíte, co tato dvě slova znamenají, pak si přečtěte následující informace.

Obě slova se týkají jedné sportovní aktivity a tou je surfování po moři na prkně „kiteboard“ za pomocí tažného draka. Díky tomu, že u Baltu opravdu HODNĚ fouká vítr, jezdí sem lidé z celé Evropy. Kdo máte zájem se tento sport naučit, navštivte kurzy, které se zde pořádají.

Rujána Německo a ubytování

Nabídka ubytování na ostrově Rujána je pestrá, hotely, apartmány, vily, pensiony, můžete bydlet jak v soukromí nebo kdo hledá opravdu levné ubytování, pak zvolí kemp. Rujána jich má několik. Podívejte se na aktuální nabídku .

rezervujte ubytování

Trasa autem směr Baltické moře

Jak cestovat z Prahy – na Rujánu dojedete za 6 hodin a délka trasy je 650 km.

  1. Z Prahy po dálnici D8 stále na sever přes Ústí nad Labem
  2. Poté, co přejedete hranice do Německa, pokračujte po dálnici  A17 přes Drážďany, kde se napojíte na A4 a poté na A13, po které dojedete až do Berlína.
  3. Zde po obchvatu pojedete po A10 a dále budete pokračovat po A11.
  4. Za městem Gramzow pokračujte dále po A20 a kousek za městem Suderholz sjedete na silnici E251, která vás dovede až k Baltu do města Stralsund.

Odtud vede silnice 96, po které po mostě dojedete až na ostrov Rujána.

Informace

Hlavní město Rujány je přístavní Sassnitz, ze kterého jezdí trajekt do Švédska. Vylodíte se ve městě Trelleborg.

Ubytování Rujána – oblíbené jsou kempy, ale je možný i pronájem domu.

Invia také nabízí ubytování v Německu na Rujáně

Slovník – německo český překladač

Trasy trajektů z Rujany

Fotogalerie

Pěkná a levná je i dovolená u Baltického moře v Polsku.