Dovolená na Thassosu v Řecku končí. Letíme domů


Dovolená na ostrově Thassos v Řecku končí, máme před sebou poslední den a zároveň i den odletu a tak popíšu, jak to probíhalo, protože třeba na letišti Kavala jsou při odletu trochu změny proti jiným řeckým letištím.

dovolená řecko thasos letiště

Dovolená Thassos Řecko – končíme

Protože jsme od hotelu odjížděli až ve 12:20, užili jsme si ještě celé dopoledne řeckého sluníčka u bazénu a v krásné zdejší zahradě.

Green Bay Hotel Thassos Řecko 3

Paradoxně díky tomu, že byl hotel v klidné lokalitě, jsme si po týdnu připadali jako bychom tam byli 14 dní. Často je to naopak a dovolená uteče velmi rychle.

V případě stravování formou polopenze máte nárok pouze na snídani a večeři, takže jsme se ráno dobře nasnídali a oběd už byl na trajektu, resp. druhý chod na letišti.

Sbalit tašky a kufry bylo jednodušší než při cestě k moři, navíc i rychlejší. Kartu od pokoje jsme nechali na recepci (kde ale nikdo nebyl).

Thassos Green Bay Hotel Řecko - recepce 2

Nakonec se s námi přišla rozloučit alespoň dcera majitelky hotelu, podání ruky bylo vřelé, to se často v jiných hotelech „nenosí“.

Autobus přijel na čas a mohli jsme vyrazit na trajekt. O tom, jak jsme z letiště jeli na trajekt a poté do hotelu, jsem psal zde.

Venku bylo v poledne pěkné vedro, takže jsme využili možnosti sedět celou cestu v klimatizované restauraci a také si zde koupit sendvič.

Od trajektu jsme pokračovali stejným autobusem k letišti. Zde již čekala slečna delegátka, podala nám informace a rozloučila se s námi.

Odbavení zavazadel na letišti Kavala v Řecku

Pokud jste již v Řecku byli, asi jste si všimli toho, že při odletu si musíte vyzvednout letenky u jedné přepážky a kufry poté musíte odevzdat u přepážky druhé. Např. jsme toto absolvovali při odletu z Korfu.

Zde to probíhá jinak, stejně jako třeba v Praze na letišti Václava Havla. U jedné přepážky odevzdáte kufry a současně dostanete letenky. Řekyně s vizáží zpěvačky Miley Cyrus nám řekla že máme 3 kila přes limit (48kg) ale zapoměla spočítat, že jedeme 4 osoby, takže jsme měli naopak ještě 12 km rezervu :)

Kdo by měl hlad nebo žízeň, může si zde koupit v jediném obchodě něco na zub. Více jídla a pití ale mají v dalším shopu v odletové hale, kam dojdete po bezpečnostní kontrole. Ta opět probíhá stejně jako v Čechách.

TIP: Pokud máte plnou lahev s vodou, nemusíte ji celou vyhodit, ale stačí vylít a po kontrole doplnit na wc. Už jsem o tom psal v článku o odbavení zavazadel v Praze.

V hale je obchod pro ženy :) s kosmetikou a pak pro muže :) potraviny – bufet. Ceny ale mají několikrát horskou přirážku, přesná čísla najdete v článku kolik stojí potraviny v Řecku.

V den, kdy jsme letěli do ČR bylo zde pouze 7 odletů, navíc jen přes den, v noci se z letiště Kavala nelétá.

Poté, co nám zaveleli ať nastupujeme, jsme se vydali pěšky po letištní ploše k letadlu. Při příletu jsme jeli těch pár metrů autobusem.

Autobus na letišti Kavala v Řecku

Poté se zbývalo jen usadit a po necelých 2 hodinách vystoupit v Praze.

Dovolená na Thassosu se opravdu vydařila a určitě bych doporučil i vám sem vyrazit.

NABÍDKA ZÁJEZDŮ NA THASSOS ZDE >>

Napsat komentář