Dovolená Řecko ostrov Kos


Dovolená na řeckém ostrově Kos začíná už na letišti Václava Havla. Odlet z Prahy byl už v 6:10h ráno, takže jsme po 2h v noci vyjeli z domova autem do Buštěhradu, kde je Air-parking a tam jsme nechali auto.

Dovolená Řecko Kos

Tentokrát jsme neplatili hned po příjezdu (600kč), ale prý až při odjezdu. Přijeli jsme kolem 03:30h a za námi už stálo asi 4-5 dalších aut. Odvezli nás dodávkou asi 9 lidí celkem na letiště Václava Havla v Praze. Tatík zařídil, aby nás řidič vzal rovnou nahoru na Terminál 2 a ne na 1 (odkud se létá třeba do Bulharska), protože to se potom musí projít půl letiště :) V 04:00h jsme byli na letišti v hale. Na odbavení jsme ani dlouho nečekali. Všechno nám paní zkontrolovala z „komplexního odbavení“, ukázali jsme cestovní doklady, tašky vážily 16 a 17kg plus 2 příruční zavazadla a notebook. Prošli jsme vstupní kontrolou a obě děti „pískaly“. Péťa měl kovový knoflík, ale co měla Verča, to netuším.

TIP: Sovereign Beach Hotel na řeckém ostrově Kos

Prošli jsme dovnitř a zamířili vlevo, kde bylo to hřiště dětské – prolézačky. Zde bylo i takto časně ráno narváno :)

Necelou hodinku jsme zde vydrželi a mohli konečně nastoupit.

Letadlo ČSA - letiště Václava Havla Praha

Jídlo v letadle + nečekané překvapení

V letadle jsme dostali malou porci jídla – brambory plus kuličky sekané s fazolemi :)  a malou houstičku s máslem a ananasem.

To byl jeden z posledních letů, kdy jsme se ještě v letadle najedli. V posledních letech už je veškeré občerstvení na palubě placené. Samozřejmě pouze pokud si jej chcete koupit, můžete mít i sváču z domova :)

Později za letu byla tipovací soutěž, kde se tipovaly 3 otázky. Celkový věk posádky letadla (pilot nám prozradil že jich je 6) a poté tam byly 2 otázky kolik váží letadlo a kolik vyčerpá paliva za let. Tatík Miloš si tipnul, zbytek našel v časopise a vyhrál 1.místo !!! – 2 lahve vína, 3 plechovky piva a 1 velký džus :) To potěšilo.

Let byl celkem v pohodě. Děti koukaly na notebooku na pohádku, luštily rébusy atd. Přiletěli jsme před 9 hodinou místního času v 10h (v Řecku si posuňte hodinky o 1 hodinu dopředu).

A jsme v Řecku na Kosu

Bylo tu krásně teplo. Sedli jsme si do autobusu poté co nás tam delegátka Eximu poslala.

Autobusy na letišti - Kos Řecko

Cesta na hotel trvala z letiště na Kosu 25-30 minut, je pouze 12km od letiště. Dojeli jsme do městečka – letoviska Marmari. Hotel Blue Jay je kousíček od pláže.

řecko kos hotel blue jay marmari

Náš plán dovolené

Neděle 5.8.

Odlet z Prahy v 6:10 (9:30) = 10:30 v Kosu, v 11 na hotelu Blue Jay – oběd zde, moře, plavání

Pondělí 6.8.

Dopoledne bazén, odpo výlet do hlavního města Kos (13:25 odjezd autobusu)

Úterý 7.8.

Dopoledne procházka do supermarketu (něco jako Tesco) – čtěte, jaké jsou ceny na Kosu v Řecku, odpo moře, bazén, Marmari letovisko

Středa 8.8. (půjčené auto 1 den)

První výlet autem kolem Kosu – Kefalos, Agios Ioanis – konec ostrova plus pláž Paradise beach, Kardamena, Pilí.

Čtvrtek 9.8. (půjčené auto 2 den)

Druhý autovýlet – Asklepion, Kos, Psalidi, Empiros Therma, Kos, Zipari, Kardamena, Paradise beach

Pátek 10.8.

Dopoledne bazén, oběd v restauraci Smileys naproti hotelu – pizza hawaii, schnitzel, Frape plus pivo, odpoledne hl. město Kos autobusem

Sobota 11.8.

Moře, bazén, letovisko Marmari

Neděle 12.8.

Ráno odjezd na letiště cca v 8:30, odlet v 10:50 Kos – Praha přílet 12:40.

Zájezdy a dovolená Kos Řecko

Související: