Meklenbursko-Přední Pomořansko. Dovolená u moře v Německu

Na začátek vám chci přiblížit, kde leží Meklenbursko – Přední Pomořansko. Rozkládá se na severovýchodě, kde ho omývá Baltské moře. Jak z předchozího textu vyplývá, tak společně s hlavním městem Schwerinem patří mezi přímořské státy.


Protože místo měst je zde hodně přírody a nejnižší hustota obydlení, turisté si toto místo zamilovali a nedají na něj dopustit.

Meklenbursko Přední Pomořansko zajímavá místa

Za dobu našeho pobytu jsme navštívili město Wismar, kde se nacházejí budovy z pálených cihel. Patří mezi takzvaná hanzovní města, která kdysi byla centrem obchodu, a proto na vás dýchne noblesa a život za starých časů.

Meklenbursko - přední Pomořansko v Německu

Protože se nacházíme u moře, samozřejmostí je, že na jídelníčku převažují mořské plody a lehčí jídla. Kuchyni tvoří především ryby v nejrůznějších podobách. Hlavní sezóna je zahájena výlovem sleďů a v květnu přichází období „beloniadae“ – jehlicovité ryby podávané při slavnostech.

U nás jsou známé především dvě německé destinace, Rujána a Usedom. Ovšem v Meklenbursku se můžete těšit na 1900 kilometrů pobřeží, nádherné pláže a pokud byste chtěli vidět více než moře, kousek na jih se rozprostírá jedna z největších jezerních a říčních krajin v celé Evropě – Meklenburská jezera.

Ubytování

Většina z vás asi pojede k Baltu do Německa autem, takže stačí rezervovat ubytování na Booking.com.

meklenbursko 2

Naše dojmy

Pláže byly nádherně bílé, nevybrali jsme toto místo náhodou. Protože máme v rodině malé děti, hledali jsme pláže, kde by se hloubka snižovala postupně a ne nárazově. Na tomto místě se nám to povedlo. Dokonalé jsou také mosty, které zasahují daleko do moře a můžete se po nich procházet hodiny, stejně tak zbožňujeme ryby, takže jsme se ocitli takříkajíc „ve svém živlu.“ Všude vůně ryb, moře na dosah, čistá pláž. Co víc si přát?

Fotky z této oblasti jsou pěkné, líbí se vám také Meklenbursko?

Pokud jste zastánci vodních sportů, také si zde přijdete na své. Můžete zde provozovat windsurfing a spoustu dalších věcí, stačí se jen porozhlédnout. Anebo se můžete vydat na trhy do nejbližšího města, to už je na vás.

rezervujte ubytování

meklenbursko

Mapy, kde najdete oblast Meklenbursko-Přední Pomořansko

1 komentář u „Meklenbursko-Přední Pomořansko. Dovolená u moře v Německu“

Napsat komentář