Dlouho jsme kvůli situaci ve světe váhali, kam jet na naší letní dovolenou. Nakonec jsme si vybrali pro náš pobyt největší italské jezero Lago di Garda. Zamluvili jsme si hotel v srpnovém termínu v Brenzone.

Ubytování Lago di Garda (Itálie)

Web Booking má více než 2700 nabídek, jako jsou hotely, pensiony, soukromé apartmány, vily, chatky, kempy (v kempu to je nejlevnější), autokempy, mobilheimy (mobilhouse, mobilhome = mobilní domy). Levné a pěkné ubytování v soukromí si zde vybere každý.

Rezervujte na Booking.com

lago di garda 1

Gardské jezero a pláže

U Lago di Garda se nachází spousta malých, ale i velkých pláží. My měli to štěstí, že díky hotelu, jsme měli soukromou malou hotelovou pláž, kde byl absolutní klid a my si užili zasloužený relax. Oproti ostatním plážím, které k hotelu nepatřily a byly veřejné to opravdu stálo za to. Jelikož jsme jezero navštívili v srpnu, kdy zde panuje hlavní sezóna, veřejné pláže byly opravdu narvané hlavou na hlavě. I přes velkou návštěvnost, se Italové opravdu snaží, aby byly pláže čisté a bez odpadků.

lago di garda 2

Hotel

Bydleli jsme v příjemném, malém hotelu přímo na pláži. Měli jsme zaplacenou polopenzi a opravdu jsme nemohli nic vytknout. Příjemný a usměvavý personál, kterému nedělá problém pro Vás cokoli zařídit, nebo zjistit. Pokoje opravdu čisté a útulné. Každý den nám měnili veškeré ručníky. Co se týče stravování, večeře i snídaně byly bohaté. Snídaně formou bufetu a večeře se vybírala den předem. U Lago di Garde to opravdu žije, takže zde najdete spoustu malých hospůdek, kaváren, i restaurací, kde si přes den můžete dát oběd nebo svačinu.

rezervujte ubytování

Aktivity

Pokud na letní dovolené nevydržíte pouze relaxovat, aktivity zde najdou i ti největší sportovní nadšenci. Je zde spoustu cyklostezek, které ani za Vaši dovolenou nestihnete projet. Můžete si vybrat terén, jelikož v některých místech je terén pozvolnější a někde naopak strmější. Turistika zde nadchne i ty z vás, kteří ji moc neholdujete. Bylo zde dost lidí se psem. To jsou pak denní procházky povinnost.

lago di garda 3

Ať už se rozhodnete vybrat si jakoukoli část jezera, pro strávení příjemné dovolené, určitě nebudete zklamáni. Jezero opravdu nadchne svou krásou a vy si užijete nejen příjemné koupání, ale také sport, vodní aktivity, zdejší zajímavosti a pohodové volné chvíle se svou rodinou, či ostatními blízkými. Mé zkušenosti, informace a zážitky v článku jsou toho důkazem.

Co si zde nesmíte nechat ujít

Monte Baldo –  nejvyšší hora v okolí, nahoru vás vyveze lanovka, která se otáčí kolem dokola takže foto i video pořídíte ze všech stran

Lodní doprava – po jezeře jezdí trajekty, takže můžete prozkoumat všechna zákoutí, kam byste nedošli pěšky

Cyklotrasy a cyklistika – na kole se zde jezdí hojně, cyklostezky jsou velmi dobré

Limone sul Garda – nejznámější turistické městečko

Městečko Malcesine – leží na východě jezera a je to ráj surfařů

Dovolená a zájezdy Lago di Garda

Kdo k tomuto jezeru nepojede vlastním autem, můžete vyrazit autobusem a třeba rovnou na poznávací zájezd.

Aktuální nabídku zájezdů si prohlédněte u cestovky Invia >>

Důležité odkazy a informace

Levné ubytování na Lago di Garda

Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní

Webkamery – web kamera

Teplota vody

Mapa – kde leží jezero Lago di Garda

Další tipy na dovolenou v Itálii

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •