Dovolená u jezera Lago di Garda v Itálii


Dlouho jsme kvůli situaci ve světe váhali, kam jet na naší letní dovolenou. Nakonec jsme si vybrali pro náš pobyt největší italské jezero Lago di Garda. Zamluvili jsme si hotel v srpnovém termínu v Brenzone.

Ubytování Lago di Garda (Itálie)

Web Booking má více než 2700 nabídek, jako jsou hotely, pensiony, soukromé apartmány, vily, chatky, kempy (v kempu to je nejlevnější), autokempy, mobilheimy (mobilhouse, mobilhome = mobilní domy). Levné a pěkné ubytování v soukromí si zde vybere každý.

Rezervujte na Booking.com

lago di garda 1

Gardské jezero a pláže

U Lago di Garda se nachází spousta malých, ale i velkých pláží. My měli to štěstí, že díky hotelu, jsme měli soukromou malou hotelovou pláž, kde byl absolutní klid a my si užili zasloužený relax. Oproti ostatním plážím, které k hotelu nepatřily a byly veřejné to opravdu stálo za to. Jelikož jsme jezero navštívili v srpnu, kdy zde panuje hlavní sezóna, veřejné pláže byly opravdu narvané hlavou na hlavě. I přes velkou návštěvnost, se Italové opravdu snaží, aby byly pláže čisté a bez odpadků.

lago di garda 2

Hotel

Bydleli jsme v příjemném, malém hotelu přímo na pláži. Měli jsme zaplacenou polopenzi a opravdu jsme nemohli nic vytknout. Příjemný a usměvavý personál, kterému nedělá problém pro Vás cokoli zařídit, nebo zjistit. Pokoje opravdu čisté a útulné. Každý den nám měnili veškeré ručníky. Co se týče stravování, večeře i snídaně byly bohaté. Snídaně formou bufetu a večeře se vybírala den předem. U Lago di Garde to opravdu žije, takže zde najdete spoustu malých hospůdek, kaváren, i restaurací, kde si přes den můžete dát oběd nebo svačinu.

rezervujte ubytování

Aktivity

Pokud na letní dovolené nevydržíte pouze relaxovat, aktivity zde najdou i ti největší sportovní nadšenci. Je zde spoustu cyklostezek, které ani za Vaši dovolenou nestihnete projet. Můžete si vybrat terén, jelikož v některých místech je terén pozvolnější a někde naopak strmější. Turistika zde nadchne i ty z vás, kteří ji moc neholdujete. Bylo zde dost lidí se psem. To jsou pak denní procházky povinnost.

lago di garda 3

Ať už se rozhodnete vybrat si jakoukoli část jezera, pro strávení příjemné dovolené, určitě nebudete zklamáni. Jezero opravdu nadchne svou krásou a vy si užijete nejen příjemné koupání, ale také sport, vodní aktivity, zdejší zajímavosti a pohodové volné chvíle se svou rodinou, či ostatními blízkými. Mé zkušenosti, informace a zážitky v článku jsou toho důkazem.

Co si zde nesmíte nechat ujít

 • Monte Baldo –  nejvyšší hora v okolí, nahoru vás vyveze lanovka, která se otáčí kolem dokola takže foto i video pořídíte ze všech stran
 • Lodní doprava – po jezeře jezdí trajekty, takže můžete prozkoumat všechna zákoutí, kam byste nedošli pěšky
 • Cyklotrasy a cyklistika – na kole se zde jezdí hojně, cyklostezky jsou velmi dobré
 • Limone sul Garda – nejznámější turistické městečko
 • Městečko Malcesine – leží na východě jezera a je to ráj surfařů

Dovolená a zájezdy Lago di Garda

Kdo k tomuto jezeru nepojede vlastním autem, můžete vyrazit autobusem a třeba rovnou na poznávací zájezd.

Aktuální nabídku zájezdů si prohlédněte u cestovky Invia >>

Důležité odkazy a informace

Levné ubytování na Lago di Garda

Aktuální i dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní

Webkamery – web kamera

Teplota vody

Mapa – kde leží jezero Lago di Garda

Další tipy na dovolenou v Itálii

Sdílejte článek s přáteli
 •  
 •  

6 komentářů u „Dovolená u jezera Lago di Garda v Itálii“

 1. Dobrý den,
  uvažuji také o Gardě a chtěl bych se zeptat, jaký konkrétně jste navštívili hotel, jak zmiňujete v článku. Sháníme právě něco také s pokud možno soukromou pláží, protože také jedeme v srpnu.
  Děkuji mockrát za odpověď a přeji hezký den.
  Ondřej Daneš

 2. Ondro, článek jsem nepsal já, ale pokusím se zjistit, kde autor byl ubytován. Můžete se ale také sám podívat na apartmány a pensiony v této oblasti, které nabízí Booking.

 3. Dobrý den. Prosím Vás o sdělení, zdali se Vám již povedlo zjistit, ve kterém hotelu byl autor článku ubytován. Pokud ano, prosím o sdělení jména hotelu.
  Děkuji mockrát za odpovědi a přeji pěkný den.
  S pozdravem
  Karel Vydra

 4. Dobrý den, chtěli bychom se u jezera zastavit na pár dní s obytným autem, děláme si dovolenou na 14 s „bydlíkem“. Nevíte někdo prosím, zda jsou u jezera auto kempy, kde je možné s obytným autem parkovat ?
  Děkuji :-)

Napsat komentář