Dovolená v Alpách. Rakousko, Itálie nebo Francie?


Kam vyrazit na hory za zimními radovánkami? Kromě vyhlášených alpských zimních horských středisek, kde se konají i světové závody, se nabízejí méně známé kouty, které mohou mít svůj půvab pro spousty českých lyžařů a návštěvníků díky nižším cenám, krásné přírodě, menšímu počtu návštěvníků. Všude se najde vhodné ubytování jak v hotelech, penzionech, tak i v soukromí.

Tajné tipy v Salzbursku v Rakousku

Vedle známých horských městeček u Dachsteinského ledovce, kterými jsou Gosau nebo Russbach, se nacházejí menší vesnice, kde se kromě lyžování mohou návštěvníci těšit na domácí kulinářské speciality, v Abtenau mají v penzionu třeba pálenici a vyrábějí pro své hosty ovocné pálenky a mošty. Nebo Saalbach-Hinterglemm-Leogang ve vedlejším údolí Glemmtal s 200 kilometry sjezdovek i běžkařskými tratěmi kolem celého údolí, které se dá objet, nabízí spoustu příležitostí jak se vydovádět na sněhu.

Abtenau

Romantická Paganella Itálie

Nedaleko Trenta v západních Dolomitech se nachází rychle se rozvíjející se horské středisko Paganella, oblíbené hlavně rodinami s dětmi. Na svahy jezdí stále novější lanovky, pro děti vznikají pojízdné koberce, nedávno vznikl v Paganelle nový snowpark. Sjezdovky jsou hodně dlouhé a nabízejí úžasné výhledy na jezero Lago di Garda, na hřebeny Monto Bondone a Brenta, také do údolí, kudy protéká řeka Adiže. V nedalekém Andalu je možné relaxovat v novém aquaparku.

Paganella

Ráj lyžařů Paradiski Francie

Francouzské Alpy nabízejí největší lyžařský areál, kde je možné využít jeden skipas. Jedná se o tři lyžařské areály Les Arcs, Peisey-Vallandry a La Plagne. Větší část této lyžařské oblasti leží ve výšce na 2000 m. n. m.

Paganella 2

Pro rodiny s dětmi je výhodné si pronajmout apartmán v Peisey-Vallandry, srdci Paradiski. Vyznavači free-ride ocení horskou chatu v La Plagne. Pestrý areál Les Arcs nabízí mnoho služeb, sauny, bazény a podobně.

Rezervace ubytování krok za krokem

Související: