Dovolená v Boskovicích na Jižní Moravě


Když jsme si vybírali dovolenou, rozhodli jsme se pro Boskovice. Naší rezervací v hotelu Záložna jsme netušili, jak příjemně nás dokáže překvapit městečko na území jihomoravského kraje.

Dovolená Boskovice

Po třech hodinách jsme dorazili na náměstí Boskovic, kde nás uvítal kostel svatého Jakuba. Ubytovali jsme se v krásném apartmánu na náměstí a prošli jsme si blízké okolí Boskovic. Už při první procházce uličkami nám bylo jasné, že na první pohled ospalé město je nasycené historií.

Kam za zábavou v Boskovicích a okolí

Během pobytu jsme se snažili prohlédnout si co nejvíce z města i z okolí:

Židovská synagoga

Starý dům s Davidovou hvězdou místo korouhve vás láká dovnitř, do chladných prostor, kde si můžete prohlédnout fotografie židovských obyvatel před 2. světovou válkou

Židovský hřbitov

Pokud vás láká tato stinná stránka, neváhejte se podívat na polorozpadlé židovské náhrobky, které nejenom že jsou popsány v německém jazyce a taky v hebrejštině.

Hřbitov Boskovice

Zámek Boskovice

Samotný zámek je vidět už z náměstí, kdy se tyčí na kopci. Prohlídku překrásných pokojů a boskovických zahrad jsme si nemohli nechat ujít.

Hrad Boskovice

Pro milovníky starších a tajemnějších dobách, kdy pánové žili za tlustými hradbami. Při vstupu jsme dostali tištěný text o hradu a také stručné popisky o částech hradu.

Hrad Boskovice

Westernové městečko Boskovice

Jestliže jedou s vámi děti, nesmíte minout westernové městečko, kde máte doopravdy dojem, že už jste na území prašivých banditů. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o zábavu pro děti, pravda je jinde. Venčení koz, jízda na koních, střelba z luku, házení oštěpem či tomahawkem, hrabání pokladu v písku a samotný zábavný program herců pobaví všechny přihlížející na celý den.

Westernové městečko Boskovice

Koupaliště

Po horkém dni plný výletů si člověk chce odpočinout. I my jsme navštívili koupaliště Boskovic. Koupání pod kopcem, na kterém se tyčil hrad, bylo příjemné i se a zábavou v podobě tobogánu.

Soustava jeskyní

Nedaleko Boskovic se nachází soustava jeskyní, které nám při návštěvě vyrazili dech. Navštívili jsme všech pět: Sloupsko-šošůvské, Punkevní jeskyně s propastí Macocha, Kateřinská jeskyně, Balcarka a Výpustek a všechny svou krápníkovou výzdobou jsou krásné.

Punkevní jeskyně Boskovice

Hodnocení dovolené

Celkově se nám v Boskovicích líbilo. Na malé město mělo hodně co nabídnout. Při loučení s majitelem hotelu, jsme poděkovali za ten krásný týden, a já mu osobně slíbil, že se tam ještě jednou vrátíme. Doufám, že to doopravdy dodržím.

Ubytování v Boskovicích

Napsat komentář