Dovolená v Brně v březnu

Protože naše rodina moc neholduje lyžování, tak jsme během jarních prázdnin neplánovali jet na hory, ale vymyslel jsem prodloužený víkend – mini dovolenou v březnu v Brně, druhém největším městě České republiky.


Dovolená v Čr Brno

Sice lituji, že jsem pobyt zamluvil pouze na 4 noci, jelikož zde je opravdu mnoho zajímavostí jak pro turisty, tak i pro děti. Ale protože byla v době naší mini dovolené teplota jen kolem 0, venku se toho stejně moc dělat nedalo, takže jsme navštívili hlavně ty zdejší největší „pecky“ jako orloj, brněnského draka, hrad Špilberk, vědecké centrum Vida, zoo, technické muzeum a samozřejmě i několik rozhleden v okolí.

Cesta z Ústí nad Labem přes Prahu do Brna

Cesta po dálnici je v pohodě, ať již po D8, tak i po D1. V létě při cestách do Olomouce i následně Ostravy to díky velké dopravě a opravám dálnic trvalo déle. V březnu, kdy je ještě zima a navíc pokud jedete v neděli, těch 300 kilometrů ujedete opravdu za plánované 3 hodiny – jak psala navigace.

Ubytování v Brně

Ubytování jsem zamlouval opět klasicky až 2 dny před odjezdem na Bookingu, vždy sleduji jaká bude předpověď počasí a pak také, aby i děti byly zdravé. Vše vyšlo a tak jsem zamluvil apartmán v centru Brna za „lidových“ 4600 kč na 4 dny i včetně soukromého parkování. Více to rozepíšu ve speciálním článku na téma Ubytování Brno.

První den v Brně

Protože jsme přijeli už v 1 hodinu po obědě a navíc jak jsem psal v neděli, po menší odpočinkové pauze jsme se vydali prozkoumat město Brno. Bydleli jsme hned naproti Muzeu romské kultury, odkud to je do centra jen asi 20 minut pomalé chůze. Prošli jsme kolem Mahenova divadla, byli na Náměstí Svobody a viděli známý orloj, šli se také podívat na kostel Sv. Jakuba, kde je i kostnice.

kostel sv. jakuba - kostnice brno

Poté šli ke Staré radnici, kde visí Brněnský drak – krokodýl a hned vedle je také informační centrum, pokud byste hledali nějaké tipy kam se vydat. Mně stačí turistické mapy v mobilu, kde je vše i včetně vzdáleností, pokud jdete pěšky nebo i pojedete autem. Vystoupat můžete i na zdejší vyhlídkovou věž.

Brno - zelný trh

Dále jsme pokračovali přes Zelný trh kolem divadla Husa na provázku do kopce po schodech ke Katedrále svatých Petra a Pavla.

Katedrála svatého Petra a Pavla - Brno

Tu můžete navštívit jak vevnitř „dole“, tak i vyjít na rozhlednu a prohlédnout si město Brno pěkně z výšky, což jsme samozřejmě také udělali.

TIP: Kam nejen s dětmi o víkendu v Brně a jeho okolí

Protože máme pouze ubytování bez zajištěného stravování, od katedrály jsme šli přes opevnění, což je také zajímavé vyhlídkové místo, kolem hlavního nádraží do OC Vaňkovka, kde jsou potraviny Albert a hned vedle Tesco a bylo možné nakoupit zásoby na večer a další den :)

Město Brno

Vila Tugendhat, také známé turistické místo, byla zavřena pro veřejnost, protože se zde natáčel film. Škoda, chtěli jsme se tam také podívat.

Napsat komentář