Dovolená v Budapešti, to je aquapark a historické památky


Vyrazit na letní dovolenou do Budapešti zní možná trochu netradičně. Ale jsem si jistá, že maďarská metropole má co nabídnout a dokáže příjemně překvapit. Tuto cestu jsem totiž letos v červenci podnikla a teď bych se s vámi ráda podělila o své zkušenosti a tipy.

Dovolená Budapešť

V Budapešti jsme strávili celkem 5 dní. Jeli jsme vlakem, což je podle mého názoru nejjednodušší způsob dopravy. Z Prahy na budapešťské hlavní nádraží pravidelně jezdí přímá linka Eurocity, cesta trvá necelých 7 hodin a jízdenka při včasné koupi stojí 771 korun.

Maďarsko Budapešť - centrum

Aquaworld resort

Ubytovali jsme se v aquaparku Aqua World Resort, který se nachází na okraji města. Pokoj stojí 138 eur na noc a v ceně je i vstup do aquaparku. Musím říct, že pokoje jsou velké a vybavené opravdu luxusně.

Hotel přímo sousedí s aquaparkem, můžete projít chodbou až k bazénům, nebo projít venkem.

V hotelu najdete třeba i hernu a za zmínku určitě stojí jídlo. K snídani i večeři jsme si každý den mohli vybírat z obrovského množství tradičních pochoutek i místních specialit.

Hlavním cílem naší dovolené byl aquapark. Ten jistě nadchne hlavně děti. Vnitřní prostor se dělí na dvě části, hlavní bazén vybudovaný v aztéckém stylu se spoustou atrakcí, skluzavek, tobogánů, vířivek a třeba i umělým vlnobitím a Oriental spa s mandalovým bazénem, barem a několika druhy saun.

aquaworld resort budapešť maďarsko

Venku pak najdete relaxační a plavecký bazén, trampolíny, minigolf a občerstvení. AquaWorld nabízí spoustu dalších služeb od masáží, přes dětský koutek a posilovnu až po kosmetiku a zubaře.

Památky v centru města

Určitě doporučuji vyšetřit si den nebo dva na návštěvu historického centra města. Od akvaparku jezdí několikrát denně speciální autobus na náměstí Hrdinů, pak se po městě můžete pohybovat buď metrem, nebo použít taxi. Určitě byste neměli minout nejvýznamnější maďarské památky, jako jsou Bazilika Sv. Štěpána, budova Parlamentu, hrad, Gellértův vrch nebo rybářská bašta.

bazilika sv. štěpána budapešť maďarsko

Jako milovník tajemna jsem ocenila i Draculovu hrobku a nejlepší suvenýry nakoupíte na obrovské tržnici. Nádherná je za pěkného počasí plavba lodí po Dunaji, ze které uvidíte krásnou architekturu města a hlavně ohromující budovu Parlamentu.

Budova parlamentu v Budapešti

dovolenou v Budapešti jsem osobně velmi spokojená a myslím si, že je ideální hlavně pro rodiny s dětmi. Děti si mohou do sytosti vyhrát v aquaparku, dospělí si užijí procházku po romantických ulicích Budapešti. Podle mě jde o výbornou alternativu k dovolené u moře.

Ubytování v Budapešti

Čtěte také

Sdílejte článek s přáteli

1 komentář u „Dovolená v Budapešti, to je aquapark a historické památky“

  1. V Budapešti jsme byli celkem 2x a to vždy v Aquaworld resort, který sousedí ze skvělým **** hotelem, super jídlo ubytování. Vždy jsme tam byli celkem na týden. Centrum Budapeště je překrásné, osobně jsme je pěkné i podmořské centrum, jedno z největších v Evropě, ZOO je tak na 3 hodiny max, ale takové průměrné. Lidé jsou vstřísní, laskavý, pohostivý. Tak že na Maďarsko máme s rodinou skvělé vzpomínky. Pak jsme ještě navštívili i SARVAT, další skvělá oblast pro rodiny s dětmi, termálními prameny a vyžitím.

Napsat komentář