Dovolená v Bulharsku začíná už na letišti v Burgasu


Letiště v bulharském Burgasu je opravdu celkem velké, ale právě proto si zde na své kufry celkem počkáte.

Přistání v Burgasu a letiště

Poté, co letadlo dosedne na letištní plochu, vás klasicky autobus doveze k hale, kde projdete OPĚT pasovou kontrolou. Není to tak jednoduché jako v Řecku, kdy si jen vyzvednete kufry či tašky.

letiště burgas letadla bulharsko

Chvíli jsme tedy čekali ve frontě u jedné z cca 10 přepážek, když v tom vyšel z postranní uličky celník a říká Czech a asi 20 lidí nás po krátké kontrole pasů pustil kolem těch front do haly, kde jsme snad 30 minut čekali na to, až vyjedou kufry.

Ve frontě na razítko do pasu prý čekají hlavně Rusové, kteří to nemají tak „jednoduché“ jako Češi.

Lidí hafo, hodně jich také bylo u směnárny, která ale po chvíli zavřela. Asi došly LEVA – což je bulharská měna, i když je tento stát v Eurozóně už od roku 2007, stále se zde Euro nepoužívá :) Asi vědí proč, stejně jako my v Čr.

TIP: Dovolená v Burgasu

Poté, co jsme se kufrů dočkali, šli jsme do příletové haly, kde již čekalo mnoho delegátů od cestovek. My letos zvolili CK Čedok, takže jsme hledali modrobílé logo. Našli jsme, dostali informace a vyšli před budovu hledat autobus s číslem 6. Samozřejmě byl až na konci řady autobusů, kterých zde bylo snad 20. Řidiči stačilo jen říct název hotelu – Avliga beach, uložit kufry / tašky do zavazadlového prostoru a nasednout.

autobus v bulharsku

Ještě než se autobus rozjel k hotelům na pobřeží Černého moře, přišla slečna delegátka, dala nám informace o našem hotelu a také řekla pár informací o Bulharsku. Více info se dozvíme na informační schůzce v hotelu, ta je druhý den po příletu, takže „zítra“ v sobotu.

Cesta autobusem po Bulharsku

Jestli jsem si myslel, že v Řecku jezdí jak prasata (ale organizovaně), zde to platí 2x tolik. Značky jako by tady nebyly vůbec potřeba, předjíždí se všude a pozor, ani na přechodu zde nemá chodec přednost, na to si dejte pozor, obzvlášť budete li přecházet s dětmi. A opět chvála řidiči autobusu, ten zajel i do ulic, kam by český řidič nevjel ani úzkou Fabií :)

Silnice zde mají skoro stené jako u nás, dálnice vypadá jako naše česká okreska.

řidič autobusu v bulharsku a silnice

Nenechte si ujít i první díl o začátku bulharské dovolené.

Dovolená, zájezdy, ubytování

Největší výběr dovolených a zájezdů do Bulharska je na Invia.cz

Ubytování v Bulharsku u Černého moře rezervujte na Booking.com