Dovolená v Chorvatsku na ostrově Hvar


Do Chorvatska jezdíme pravidelně skoro každý rok. Ovšem mně nejvíce utkvěl v paměti Hvar. Obvykle sice jezdíme s další rodinou, tentokráte jsme se však rozhodli jet sami.

Cesta do Chorvatska

Cesta tam byla delší a únavnější, než kterákoliv jiná. Zrovna jsme měli smůlu na nekonečné kolony a o trajektu ani nemluvě. Nakonec, když jsme se konečně dostali na ostrov Hvar kolem 18. hodiny jsme jeli na jistotu do kempu, který nám doporučili naši známí. Bohužel se už ale nezmínili o úděsné cestě po úpatí skal kde jste koukali do 100 metrové propasti a 2 auta se skoro nevešla vedle sebe. Po projetí tunelem vykopaným během války (což je opravdu vidět, není to jako běžný tunel. Tohle je lopatami vykutá roura skrze skálu. Doslova jsme ale dojeli ke krásnému kempu asi 10 metrů od pláže a cca 10 metrů nad mořem. Pomineme-li cestu, byla to ta nejlepší dovolená v Chorvatsku vůbec.

Hvar Chorvatsko - pohlednice

Pláž

Pláž neměla chybu, Na ostrově samotném je spoustu míst k prohlédnutí, takže, nudit se rozhodně nebudete. Mě osobně překvapily vlny.

Nikde v Chorvatsku jsem nezažil tak veliké vlny jako tam, přitom teplota vody byla pořád naprosto úžasná.

Jako hlavní problém bych uvedl vítr. Vítr zde fouká opravdu silně, což může být výhoda třeba při pouštění draků, ale někdy to bývá celkem otravné, a to hlavně v noci. My jsme si například museli stany zatěžovat kameny, protože jinak by nás ten vítr odnesl. Je to také poměrně hlučné a třeba při grilování velmi nepříjemné.

Hvar dovolená Chorvatsko

Ryby

Všude všichni chytají ryby. V podvečer, když už není tak teplo na válení se na pláži, tak všichni vezmou pruty či „chytáčky“ a na molech či skalkách chytají ryby. Je to příjemný relax si takhle zachytat při západu slunce. Nejsou to však vyloženě ryby na jedení, u břehu plavou spiše menší jednici, navíc mám pocit že nás někdo poučoval, že většina z nich jsou jedovaté.

Dovolenou na Hvaru můžu jen doporučit, ať už se jedná o slunění se na pláži chytání ryb, či nebezpečnou cestu. Rozhodně budete mít dlouho co vyprávět. Je to ideální místo také pro robinsonády.

Tip – hotel Arkáda.

Levné ubytování na Hvaru

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář