Dovolená v Dubaji u moře je nejlepší v zimě


Pokud máte rádi exotiku, Dubaj by na vašem seznamu míst k navštívení rozhodně neměla chybět. Zejména pro milovníky zcela odlišných kultur, vůní, chutí, a teplot, které se v Dubaji v létě mohou vyšplhat až k 50°C.

Dubaj atrakce – koupání i lyžování je možné

Dubai

Ovšem Dubaj mimo to nabízí i mnoho jiných výhod, včetně té, že si tam můžete splnit opravdu snad jakékoliv přání – koupání na plážích oblasti Perského zálivu, ale i lyžování v zastřešeném skiparku, nakupování v největším nákupním centru světa (Dubai Mall a jeho 1200 obchodů), kde najdete také obří akvárium a přímo vedle toho všeho známé fontány a Burj Khalifa – nejvyšší budovu světa, odkud máte možnost vidět Dubaj jako na dlani. Vyhlídková plošina pro návštěvníky je ve 124. patře, ovšem v 78. můžete najít dokonce plavecký bazén. Ne nadarmo se říká, že Dubaj je město superlativ.

Vánoce v Emirátech můžete prožít i bez cestovky, jak popisuje tento článek.

Asi se teď ptáte, kolik tento lákavý luxus může stát. To záleží na tom, jak moc chcete Dubaj poznat a nakolik se plánujete rozmazlovat.

dubaj dovolená

Ubytování

Pokud se rozhodnete vychutnat si Dubaj do poslední kapky a naplánujete si ubytování přímo v Burj Khalifa v hotelu Armani, kde se cena jedné noci pohybuje okolo 15 tisíc korun, či v Burj al arab *******, což je nejluxusnější hotel na světě a cena jedné noci se pohybuje mezi 20 a 40 tisíci korun, k tomu let s Emirates, který vyjde také na 15 – 20 tisíc korun, tak to budete mít samozřejmě za jiné peníze, než když se rozhodnete pro méně luxusní hotel a let se Smartwings nebo CzechAirlines, které se většinou pohybují do 10 tisíc korun. Bude-li hledat ovšem letenky přes Skyscanner rok dopředu, můžete narazit i na velmi lákavé ceny zpátečních letenek, které se pohybují okolo 4 tisíc korun.

Ubytování v Dubaji lze také sehnat velmi levně, ale zde bych doporučovala raději volit hotely trošku luxusnější. Jelikož je to zcela odlišná kultura, nemusely by nám méně zařízené a věrohodné hotely úplně sednout, a tak je lepší vyvarovat se potížím a raději vsadit na známější hotely, jako např.: City Seasons Towers nebo Holiday Inn. Jsou většinou nedaleko centra, poblíž pláží a letiště máte také co byste kamenem dohodili. Pokoj pro dvě osoby na jednu noc potom seženete do třech tisíc korun bez problémů. Navíc vám webové portály jako Booking, Trivago, Hotels.com, apod. nabídnou služby bezplatného zrušení či snídaně v ceně. Polopenzi rovněž není problém sehnat, nicméně když už chcete objevovat město, proč si nevyrazit navečer do nějaké dubajské restaurace? Užívat si orientální chutě při sledování západu slunce a následného zahalení města do tmy a nočních světel určitě stojí za to.

Dubaj se stal velmi oblíbenou destinací během posledních asi sedmi let. Ještě na počátku 90. let minulého století to byla poušť s několika panelovými domy a velmi strategickým přístavem. Se začátkem milénia nastal rozvoj města – zejména stavební. Vyrostlo zde mnoho luxusních hotelů, obchodů a mrakodrapů. A právě od otevření nejvyššího mrakodrapu světa můžeme sledovat velký nárůst zájmu o tuto destinaci.

dubaj poušť

Od roku 2014 pro naši republiku neplatí povinnost víza, takže lze do Dubaje vycestovat zcela svobodně. Měli bychom však myslet na to, že Dubaj je součást Spojených arabských emirátů, muslimského státu, a ačkoliv je zdejší obyvatelstvo poměrně dost tolerantní, je lepší předcházet nedorozuměním tím, že si přečtete alespoň nejzákladnější pravidla jejich morálky.

Ženy-turistky se nemusí pohybovat po Dubaji zahalené, každopádně obléci si příliš krátké či vyzývavé oblečení není zcela dobrý nápad.

Zároveň doporučuji vyvarovat se narážkám na zdejší víru. Je třeba si uvědomit, že my jsme ti, kdo jsou na návštěvě, a proto se my musíme podřídit zdejším pravidlům a respektovat zdejší zvyky. Doporučené postupy ohledně chování a odívání lze najít na stránkách velvyslanectví České republiky – PŘÍMO ZDE.

Nemusíte se bát, že je třeba se učit základy arabštiny. Samozřejmě byste díky takovým znalostem byli ve výhodě, ale jelikož v Dubaji žije nesmírné množství cizinců, dá se velmi dobře domluvit anglicky skoro všude. Zároveň nemusíte mít obavy o své bezpečí. V Dubaji je poměrně nízká kriminalita a jak jsem již psala výše, zdejší obyvatelstvo liberální a poměrně tolerantní vůči západnímu stylu života.

Kdy do Dubaje k moři

Vyrazit můžete již v říjnu a listopadu, ale kdo nemá rád českou zimu, asi si zájezd koupí v prosinci, lednu a únoru.

Porovnejte ceny zájezdů na InviaDovolena.cz

dubaj bazén

Jaký byl týdenní pobyt v Dubaji

Před pár lety jsem se svými přáteli podnikl výpravu do Dubaje. Odlétali jsme z Pražského letiště, tehdy ještě letiště Ruzyně. Před námi byl 6-ti hodinový let se společností Emirates. Služby společnosti Emirates v letadle byli i na druhou třídu velmi vytříbené.

V Dubaji jsme přistávali okolo druhé hodiny ranní, Dubajského času. Byli jsme překvapení, jaké tam dokáže být horko i o půl třetí ráno. Za svůj týdenní pobyt v Dubaji jsme byli ubytování ve dvou luxusních hotelích.

První část našeho týdne jsme strávili v luxusním, pouštním hotelu Bab Al Shams. Na druhou část týdne jsme se „přestěhovali“ do městké přímořské části Dubaje, do hotelu Jumeirah Beach Hotel.

Hotel Bab al Shams

Bab al Shams je oáza uprostřed horké, ale nádherné pouště. Resort je příjemně lazený do pouštního stylu. Budovy nijak neesteticky nezasahují do přírody. V areálu je obrovský bazén, který poskytne osvěžení po celý den i noc. Svůj volný čas zde můžete zaplnit už pouhým procházením se po rezortu a nebo můžete navštívit místní relaxační a masážní centrum. Pokud s sebou máte i své ratolesti, je zde ideální možnost uspořádat výlet na velbloudech a nebo si objednat vyjížďku s místním rallye závodníkem po poušti. Potom co se vrátíte z výletu, doporučuji den zakončit v baru uprostřed bazénu, místní drinky z čerstvého ovoce navrátí sílu i osvěží mysl.

Jumeirah Beach Hotel

Jumeirah Beach je luxusní hotel na Dubaiském pobřeží. Tento hotel ve vás zaručeně probudí pocit luxusu. Hotel vás na první pohled zaujme svým tvarem.

jumeriah beach hotel

U hotelu je kolosální vodní park. Pláž je u hotelu sice upravená, ale povětrnostní podmínky nás každý den zaháněly do vodního parku, takže moře nemůžu hodnotit. Možná jen, že bylo slané a mokré.

Ve vodním parku rozhodně nečekejte žádné poklidné české plavaní bazénu, vodní park u hotelu ocení spíše vaše děti.

Taxi, na které u hotelu vážně čekáte jen mžik, vás všude dopraví bleskově a za přijatelnou cenu. Pokud se chystáte mimo město, můžu doporučit město Abu Dhabi a místní Ferrari World, který ocení i automoto negramoti. Co se hotelu týče, doporučuji minimálně jeden večer zakončit v luxusní restauraci, která se nachází v nejvyšším patře hotelu.

Mohu vám zaručit, že do Dubaje zavítáte určitě vícekrát. Týden je na prozkoumání této úžasné metropole vážně málo. Už od svého odjezdu sním, že se tam opět vrátím. Na závěr můžu snad už jen doporučit návštěvu Burj Khalify a nebo lyžování uprostřed nákupního střediska. Šťastnou cestu.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce

Už dlouho jsme přemýšleli o tom, že ná Vánoce odjedeme někam do tepla a ty klasické české vánoční tradice vynecháme. A tak jsme se rozhodli utéct na svátky do Emirátů. Vzhledem k tomu, že veškeré dovolené plánujeme již bez cestovní kanceláře, ani Emiráty nebyly výjimkou.

Vánoce v Emirátech

Letenky do SAE jsme koupili asi dva měsíce předem a to na termín 23. prosince – 2. ledna.

Plán byl následující: přistaneme v Dubaji, autobusem pojedeme do Abu Dhabi, kde strávíme 6 dnů a poté se přesuneme do Dubaje, kde budeme až do konce pobytu.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce

Abu Dhabi

Před odletem, jsme si rezervovali v Abu Dhabi nádherný hotel Khalidiya Palace Rayhaan by Rotana, který byl zrovna v akci a rozhodně stál za to. Víte, Vánoce v Emirátech mají také své kouzlo. Venku je skoro 30 stupňů, pak ale přijdete na recepci, kde se tyčí až ke stropu nádherný vánoční strom.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 1

Předem upozorňuji, že celý pobyt jak v Abu Dhabi, tak v Dubaji jsme měli bez jídla, takže bylo na nás, kde se přes den najíme.

Většinou jsme si k snídani a k obědu koupili jen tak něco do ruky a na večeři jsme zašli buď do restaurace, nebo do blízkého nákupního centra, kde jsme ochutnali spoustu zdejších arabských pokrmů.

Nejsme ten typ lidí, kteří si lehnou k bazénu a do odjezdu se od něj nehnou. My každý den procházeli Abu Dhabi a objevovali místní krásy. Musím uznat, že Abu Dhabi v období Vánoc je opravdu klidné a to i přes to, že Arabové Vánoce neslaví, a veškerá vánoční výzdoba je právě pro turisty, kteří sem přijeli strávit Vánoce. My tedy hotel viděli spíše ráno a večer, protože jinak jsme celý den pořád někde courali. Co ale musím konstatovat je, že ranní výhled z balkonu stál opravdu za to!

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 2

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 3

Výlety, co se nám v Abu Dhabi líbily nejvíce

Výlet k mešitě Sheikh Zayed Mosque. Pro mě to byl asi nejsilnější zážitek z celých Emirátů. Bylo to v den, kdy obloha byla jako vymetená a na nás zde dýchla typická arabská kultura. Při vzpomínce na tento výlet, mám ještě teď husí kůži. Taxíkem z hotelu nám cesta zabrala asi 10 minut a musím uznat, že pokud se do Emirátů chystáte, rozhodně místní taxíky využijte. Vyjdou levně a pokud vás jede víc, složíte se dohromady a cena vás opravdu bolet nebude.

Porovnejte ceny zájezdů na InviaDovolena.cz

K mešitě taxík nemůže, proto nás vyložil na parkovišti a my se k měšitě vydali sami. Museli jsme se obléknout do místních dlouhých šatů, které zakrývaly celé tělo a vlasy. U mešity jsme strávili asi dvě hodiny, protože kombinací barev budovy, a modré oblohy, jsme se na tuto krásu nemohli vynadívat!

Dubaj

Do Dubaje jsme z Abu Dhabi dojeli autobusem asi za hodinu a za pár korun. Hotel Premier Inn Dubai Silicon Oasis jsme si rezervovali z Dubaje. Ležel kousek o centra Dubaje a součástí služeb byl Shuttle bus, který jezdil několikrát denně do centra města a zpět na hotel zdarma. Dubaj je v zimě skvělá, protože díky tomu, že tam ještě není tak nesnesitelní horko, město můžete projít křížem krážem. V našem programu samozřejmě nechyběl ani výstup na mrakodrap Burj Khalifa – doporučuji koupit vstupenky s měsíčním předstihem přes internet. Vyjde to o nemalé peníze levněji!

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 8

U Burj Khalifi jsme strávili i Silvestr, který díky projekci, promítané na budově byl opravdu nezapomenutelný.

Poušť

Jelikož jsme pro každé dobrodružství, nesměli jsme vynechat ani výlet na místní poušť. Nejprve Vás svezou džípem na dunách, a poté můžete povečeřet v místní pouštní vesničce a nasát tuto pouštní atmosféru. Musím konstatovat, že západ slunce na poušti je něco, co nejde vyjádřit ani slovy a myslím, že tento zážitek by neměl chybět pokud budete do Dubaje, nebo celkově do Emirátů cestovat.

Dovolená ve Spojených Arabských Emirátech na Vánoce 10

A tak jak nám dovolená rychle začala, tak i rychle skončila. A musím říct, že dodnes nelitujeme toho, že jsme jedny Vánoce doma vynechali a zažili jsme něco úplně jiného!

Ubytování v Dubaji

Důležité informace

  • Měna v Dubai se nazývá Dirham, značí se AED a kurs je 1 AED = cca 6kč
  • Aktuální čas
  • Aktuální počasí
  • Teplota moře je v letních měsících více než 30C, v zimě neklesá pod 20C.
  • Časový posun je 2 hodiny v létě a 3 v zimě (zimní čas)
  • Doba letu je z Prahy 6 hodin.
  • Dubai mapa
  • Elektrické zásuvky v Dubaji jsou na 3 kolíky, podobně jako třeba v Anglii, tak nezapomeňte na adaptér
| Rubriky Exotika, SAE