Dovolená v Dubaji u moře je nejlepší v zimě


Pokud máte rádi exotiku, Dubaj by na vašem seznamu míst k navštívení rozhodně neměla chybět. Zejména pro milovníky zcela odlišných kultur, vůní, chutí, a teplot, které se v Dubaji v létě mohou vyšplhat až k 50°C.

Koupání i lyžování je v Dubaji možné

Dubai

Ovšem Dubaj mimo to nabízí i mnoho jiných výhod, včetně té, že si tam můžete splnit opravdu snad jakékoliv přání – koupání na plážích oblasti Perského zálivu, ale i lyžování v zastřešeném skiparku, nakupování v největším nákupním centru světa (Dubai Mall a jeho 1200 obchodů), kde najdete také obří akvárium a přímo vedle toho všeho známé fontány a Burj Khalifa – nejvyšší budovu světa, odkud máte možnost vidět Dubaj jako na dlani. Vyhlídková plošina pro návštěvníky je ve 124. patře, ovšem v 78. můžete najít dokonce plavecký bazén. Ne nadarmo se říká, že Dubaj je město superlativ.

Vánoce v Emirátech můžete prožít i bez cestovky, jak popisuje tento článek.

Asi se teď ptáte, kolik tento lákavý luxus může stát. To záleží na tom, jak moc chcete Dubaj poznat a nakolik se plánujete rozmazlovat.

Nejlevnější dovolená v Dubaji

Kde koupit dovolenou?

Dubaj last minute vybírejte InviaDovolena.czTravelportal

dubaj dovolená

Ubytování

Pokud se rozhodnete vychutnat si Dubaj do poslední kapky a naplánujete si ubytování přímo v Burj Khalifa v hotelu Armani, kde se cena jedné noci pohybuje okolo 15 tisíc korun, či v Burj al arab *******, což je nejluxusnější hotel na světě a cena jedné noci se pohybuje mezi 20 a 40 tisíci korun, k tomu let s Emirates, který vyjde také na 15 – 20 tisíc korun, tak to budete mít samozřejmě za jiné peníze, než když se rozhodnete pro méně luxusní hotel a let se Smartwings nebo CzechAirlines, které se většinou pohybují do 10 tisíc korun. Bude-li hledat ovšem letenky přes Skyscanner rok dopředu, můžete narazit i na velmi lákavé ceny zpátečních letenek, které se pohybují okolo 4 tisíc korun.

Ubytování v Dubaji lze také sehnat velmi levně, ale zde bych doporučovala raději volit hotely trošku luxusnější. Jelikož je to zcela odlišná kultura, nemusely by nám méně zařízené a věrohodné hotely úplně sednout, a tak je lepší vyvarovat se potížím a raději vsadit na známější hotely, jako např.: City Seasons Towers nebo Holiday Inn. Jsou většinou nedaleko centra, poblíž pláží a letiště máte také co byste kamenem dohodili. Pokoj pro dvě osoby na jednu noc potom seženete do třech tisíc korun bez problémů. Navíc vám webové portály jako Booking, Trivago, Hotels.com, apod. nabídnou služby bezplatného zrušení či snídaně v ceně. Polopenzi rovněž není problém sehnat, nicméně když už chcete objevovat město, proč si nevyrazit navečer do nějaké dubajské restaurace? Užívat si orientální chutě při sledování západu slunce a následného zahalení města do tmy a nočních světel určitě stojí za to.

Navštivte Dubailevná dovolená je vhodná i pro seniory.

Dubaj se stal velmi oblíbenou destinací během posledních asi sedmi let. Ještě na počátku 90. let minulého století to byla poušť s několika panelovými domy a velmi strategickým přístavem. Se začátkem milénia nastal rozvoj města – zejména stavební. Vyrostlo zde mnoho luxusních hotelů, obchodů a mrakodrapů. A právě od otevření nejvyššího mrakodrapu světa můžeme sledovat velký nárůst zájmu o tuto destinaci.

TIP: Podívejte se na video z Dubaje

dubaj poušť

Od roku 2014 pro naši republiku neplatí povinnost víza, takže lze do Dubaje vycestovat zcela svobodně. Měli bychom však myslet na to, že Dubaj je součást Spojených arabských emirátů, muslimského státu, a ačkoliv je zdejší obyvatelstvo poměrně dost tolerantní, je lepší předcházet nedorozuměním tím, že si přečtete alespoň nejzákladnější pravidla jejich morálky.

Ženy-turistky se nemusí pohybovat po Dubaji zahalené, každopádně obléci si příliš krátké či vyzývavé oblečení není zcela dobrý nápad.

Zároveň doporučuji vyvarovat se narážkám na zdejší víru. Je třeba si uvědomit, že my jsme ti, kdo jsou na návštěvě, a proto se my musíme podřídit zdejším pravidlům a respektovat zdejší zvyky. Doporučené postupy ohledně chování a odívání lze najít na stránkách velvyslanectví České republiky – PŘÍMO ZDE.

Nemusíte se bát, že je třeba se učit základy arabštiny. Samozřejmě byste díky takovým znalostem byli ve výhodě, ale jelikož v Dubaji žije nesmírné množství cizinců, dá se velmi dobře domluvit anglicky skoro všude. Zároveň nemusíte mít obavy o své bezpečí. V Dubaji je poměrně nízká kriminalita a jak jsem již psala výše, zdejší obyvatelstvo liberální a poměrně tolerantní vůči západnímu stylu života.

Kdy do Dubaje k moři

Vyrazit můžete již v říjnu a listopadu, ale kdo nemá rád českou zimu, asi si zájezd koupí v prosinci, lednu a únoru.

Porovnejte ceny zájezdů na InviaDovolena.czTravelportal

dubaj bazén

Dubai mapa

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář